Dívejte se 5 vteřin do středu kruhu a pak se zadívejte jinam. Všimnete si něčeho úžasného

Fotografie: CanvaPhotos

Optické iluze často působí tak, že realitu okolo sebe vnímáme mylně. Může se nám zdát, aniž by to byla pravda, že se předměty okolo nás pohybují nebo se svět točí.

K tomu, abychom si mysleli, že svět je v pohybu, stačí málo. Tato hra s optickou iluzí nás může vzdálit od reality, člověk se pak cítí nějak zvláštně. Jako by ani nebyl spojený se svým tělem. Ale nebojte se, postačí jen pár sekund k tomu, aby se všechno vrátilo do starých a známých kolejí. Zahrajte si s námi následují hru a budete překvapeni, co všechno uvidíte.

Co způsobí pohled na černobílý obrázek

Sledování obrázku vyvedeného v černobílé barevné kombinaci způsobí, že se realita okolo vás změní. Někteří lidé si toho doslova užívají. Když budete sledovat černou tečku ve středu pohybující se postavy delší dobu a pak se rychle podíváte do vzdálenějšího rohu místnosti, zažijete zvláštní věci.

Fotografie: CanvaPhotos

To si s vámi pohrává vaše mysl

Optické iluze jsou schválně navržené tak, aby vzbuzovaly pocit něčeho, co ani neexistuje. Při pohledu na výše uvedený obrázek se vám bude zdát, že se kruhy i postava pohybují. Přitom se jedná o statický obraz, který má k pohybu hodně daleko. Všechno ale potrvá jen velmi krátkou dobu a opět se to vrátí do normálu. Díky takovým optickým iluzím se můžete přenést do fantastického světa.

Jak fungují optické iluze

Optický klam neboli iluze znamená, že mozek a oko nejsou jednotné; respektive mozek si daný obraz vysvětlí úplně jinak, než jak ho vidí oko. Je tomu tak proto, že mozek má dvě hemisféry. Ta pravá vidí obraz jako celek, zatímco levá kontroluje a analyzuje. Když je optická iluze dobře udělaná, mozek je zcela popletený. Tedy minimálně na malou chvíli, než si všechno po svém přebere. Jasně, na mozek si nepřijdete. Je to přeci dokonalý orgán.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*