Ořechy nejen ke konzumaci

Oříšky patří mezi nejpoužívanější surovinu především u vánočního pečení cukroví. Ořechy jsou chutné i v syrovém stavu a nejen to, jsou nesmírně zdravé a přínosné pro lidský organismus. Mimo svých zdraví prospěšných vlastností se dají ořechy použít i k dekoraci a vánoční výzdobě. Plovoucí hořící mističky zná nejspíš každý, ale s oříšky se dá čarovat i jinak. S jejich pomocí můžeme vyrobit krásný věnec, závěsné ozdoby na stromeček či větvičku. Ze skořápek vlašských ořechů mohou vzniknout i kytičky a jiná dekorace. Dnes se povíme, jak lze oříšky využít jinak než na pouhé pečení a konzumaci.

Dekorace z lískových oříšků

Jedná se o jednoduchou a rychlou dekoraci, kde budeme potřebovat svíčky, skleničky a oříšky. Do každé sklenice vložíme svíčku a zasypeme jí oříšky. Postavit je můžete jak na stůl tak okenní parapet a obložit větvičkami či jmelím. Pokud si z procházky přinesete ještě i šišky, vykouzlíte pravou vánoční atmosféru a přírodní dekoraci.

Oříšky, jako závěsné ozdoby

Na vršek každého oříšku přilepíme pomocí tavné pistole mašličku. Pokud máte kovová očka s miniaturním vroubkováním, dají se do oříšku zavrtat. Uprostřed se nahoře nachází měkká část a přesně v tomto místě zavrtáme očko. Rovněž sekundové lepidlo může posloužit k uchycení provázku, jen pozor ať si neslepíte prsty. Některé oříšky mohou zůstat přírodní a jiné můžete nastříkat nebo nabarvit zlatou barvou.

Oříškový věnec

Oříškový věnec s použitím dřevité vlny je skutečně překrásná záležitost. Základem je vždy korpus, který je buď slaměný, nebo polystyrenový. Avšak vyrobit se dá i z namočených novin, které pokrčíte a vyždímáte z nich vodu a stočíte do kruhu. Svážete konce a necháte pořádně vyschnout. Pokud budete chtít docílit přírodního vzhledu, obalíte ho dřevitou vlnou nebo krepovým papírem přírodní či světle hnědé barvy. Pak pomocí rychleschnoucího lepidla nebo tavné pistole oříšky připevníme.

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius Photography Photography/FreeDigitalPhotos.net