Nevyhazujte skořápky od vlašských ořechů. Nabízí široké možnosti využití

Fotografie: Pixabay

Vlašské oříšky jsou cenným zdrojem celé řady minerálních látek. Také jsou jednou z podstatných surovin při pečení koláčů a některých druhů cukroví. Až je tentokrát vyloupete, skořápky určitě nevyhazujte. Poradíme vám, jak s nimi užitečným způsobem naložit. A že se nabízí celá řádka možností.

Jak použít ořechové skořápky

Zde je několik možností, díky kterým skořápky z vlašských ořechů využijete:

Čaj na regulaci krevního cukru

Věřte nebo ne, i z ořechových skořápek se dá připravit chutný čaj, který prospěje zejména diabetikům. Pomůže však i při nachlazení a kašli. Odvar připravíte z 500 ml vody a skořápek ze dvanácti ořechů. Ty pečlivě omyjte a pak dejte ve vodě vařit po dobu pěti minut. Oslaďte čaj medem a popíjejte dle potřeby.

Fotografie: Pixabay

Pro krásné a lesklé vlasy

Chcete mít hřívu jako ze salonu? Pak kštici přelijte vychladlým odvarem ze ořechových skořápek.

K vybělení zubů

Již si nemusíte kupovat předražené bělící pasty a pudry. K tomuto účelu dobře poslouží jemně mletý prášek z ořechových skořápek. Ten přidejte v menším množství do klasické zubní pasty, následně naneste na chrup a radujte se ze skvělého výsledku. Budete mít úsměv jako celebrita.

K čistění pleti

Chvíli ještě zůstaňme u zkrášlování. Jemně mletý prášek ze skořápek pomůže rovněž dokonale vyčistit pleť.

Fotografie: Freepik

Další možnosti, jak použít ořechové skořápky

Pokud jste vlašské oříšky louskali opatrně, jistě vám zbyly celé půlky skořápek. Ty můžete jednoduše přetřít nebo přestříkat zlatou barvou a použít jako vánoční dekoraci. Možné je jednotlivé kusy i poslepovat k sobě a předtím dát dovnitř nějaké překvapení. Takový originální dárek bude každý obdivovat.

Chcete snad svou milou/milého požádat originálně o ruku? Co třeba uschovat prstýnek právě do skořápek a slepit je opatrně tavnou pistolí nebo svázat mašlí? Je to tedy ve výsledku jen na vaší tvořivosti.