Originální zahradní lehátko. Muž k jeho výrobě použil nepotřebný plastový barel

Máte občas nápady, které se vymykají? Toto lehátko mezi ně patří. Navrhli jste občas nějakou změnu nebo nápad, ale nesetkali jste se s pozitivní zpětnou vazbou? To vůbec nevadí, nápadů totiž není nikdy dost. Rozhodně se za své, někdy možná až bláznivé nápady, nemusíte stydět. Právě takové nápady mohou být mnohdy spouštěči a inspirací pro něco velkého. S jedním takovým nápadem přišel muž, který si doma schovával obyčejný plastový barel. To, co z něj vytvořil, všechny uchvátilo.

Záliba v recyklaci ho dovedla k nápadu

Hrdinou tohoto příběhu je muž, který předčil svou dobu. Jeho silná záliba v recyklování odpadů spolu s kreativním myšlením ho dovedly k velmi zajímavému nápadu. Udělal tak obrovsky užitečnou věc nejen pro domácnost, ale také pro životní prostředí obecně. Mnoho lidí se jeho nápadem následně inspirovalo, což je velmi dobře. A to stačilo jen vzít plastový barel a rozřezat ho.

Úkol to tentokrát nebyl vůbec snadný, ale muž si s tím hravě poradil. K ruce mu totiž byly vhodné pracovní nástroje, a především jeho neskutečná fantazie a smysl pro kreativitu. A co se mu tedy povedlo vyrobit? Na to se právě teď podíváme.

Použil plastový barel a kus dřeva

Z kůlny si muž vytáhl obyčejný modrý plastový barel, přesně takový, jaký se u nás používá na kvašení švestek. Na zahradě ho položil na zem, a pomocí přímočaré pily z něj odřezal vrchní a spodní část. Následně zbylý válec začal postupně rozřezávat na tenké pásy. Celkově tak nařezal hromadu pásů.

Následně si nachystal z dřevěných latí a prken speciální plochu. Pomocí šablony a přímočaré pily z desek vyřezal speciální tvary, které navrtal a postupně začal spojovat. Spojené tvary následně obrousil, aby se zbavil možných třísek. Všechny upravené dřevěné části spojil dohromady a vznikla z toho konstrukce lehátka, kterou nastříkal načerno.

Nabarvit a lehátko je na světě

Následně nastříkal načerno a poté namodro i rozřezané plastové pásy a postupně je začal křížovým stylem připevňovat na černou konstrukci. Světe div se, nádherné zahradní lehátko je zde. Člověk by nevěřil, co všechno lze z obyčejného plastového barelu a kusu dřeva vyrobit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]