Osamělí psi z útulku mají velké štěstí, že mají ve svém okolí střední školu plnou studentů, kteří pro ně každý den dělají úžasnou věc

Fotografie: Freepik

Běžecký tým Střední školy svatého Josefa v kalifornské Santa Marii rozhodl pozvat psy z místního útulku na běh.

Když spojíte útulek pro zvířata plný neklidných psů v jižní Kalifornii se středoškolským běžeckým týmem, který končí letní přípravu, získáte zřejmé – a roztomilé – řešení. Tak samozřejmé, že stejný nápad měla i manželka trenéra středoškolského běžeckého týmu St. Joseph High School Luise Escobara a koordinátorku dobrovolníků v útulku pro zvířata v Santa Barbaře, Stacy Silva.

Nápad, který pomohl

Během 1,5mílového lehkého běhu v blízkosti útulku překvapil tenér svých 14 běžců novými tréninkovými partnery. Zaměstnanci útulku pro zvířata v okrese Santa Barbara byli rádi, že se jejich psi mohou trochu opalovat a protáhnout si nohy. Podle všeho to byla paráda a trenér týmu Luis Escobar na Facebooku napsal: „Nevím, kdo byl víc nadšený a kdo se víc bavil… psi nebo děti.“

Když jsem viděl video ze závodu na Facebooku, nemohl jsem si pomoct, ale usmál jsem se, a zřejmě nejsem jediný. Video viděly statisíce lidí, včetně běžců a trenérů z jiných škol. Okamžitě se objevily stovky sdílení a tisíce lajků. Escobarovi volali trenéři a sportovní ředitelé z celé země a chtěli o tomto projektu vědět víc.

Fotografie: Freepik

To, co začalo jako rekreační závod se psy z místního útulku, se zřejmě rozšíří do škol po celém světě. Závod měl úspěch i na místní úrovni a studenti už vzali psy na další závody.

Pro psy z útulku je tato propagace vážně skvělá, dostanou se do společnosti lidí, a navíc se tím zvýší šance, že budou brzy adoptováni.

Fotografie: Pixabay

Escobar říká: „Je to situace, která je výhodná pro všechny. Psi mají pohyb a děti mají možnost se se psy seznámit. Možná to řeknou svým rodičům a přátelům a možná se psi stanou více adoptivními.“ Tento nápad se nám všem v redakci velmi líbí. Členové běžeckého týmu se seznámí s potřebami zvířat, a navíc celý projekt podporuje laskavost, ohleduplnost a nabízí naději, že pomůže vyřešit problémy psů bez domova v útulcích. V neposlední řadě jde o zábavné cvičení.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]