16letá dívka šikanovala spolužáka s rakovinou, který ztrácel vlasy. Otec ji pokáral nejvyšším trestem, ostříháním dohola

Fotografie: Deluxecheese / Creative Commons / Attribution 2.0

Šikana by se na školách neměla ignorovat. Tato dívka se posmívala svému nemocnému spolužákovi. To, s jakým trestem přišel její otec, ji velice zaskočilo.

Nevhodné chování dětí by nemělo zůstat bez trestu. O to více by se mělo dbát i na to, jak trestat některé jedince, kteří šikanují a zesměšňují ty slabší. K takovému případu došlo i v jedné škole, kde dívka ve věku 16 let šikanovala svého nemocného spolužáka. Když se to dozvěděl její otec, odhodlal se k netradičnímu trestu. Takové potrestání si však jeho dcera bude pamatovat celý život.

Chlapec byl nemocný

Dívka chodila na střední školu. U ní ve třídě byl jeden spolužák, který byl vážně nemocný. Chlapec trpěl rakovinou a následkem jeho léčby bylo vypadání vlasů, jak je to u tohoto onemocnění typické. Chlapec byl tedy úplně plešatý, což byl důvod, proč byl terčem šikany této dívky. Mladík to velice špatně nesl, ale v prvních chvílích tuto situaci neřešil.

Pomoc přišla od učitelky

Jednoho dne si šikanující dívka nevšimla, že ji sleduje její třídní učitelka. Ta její jednání samozřejmě nenechala bez reakce a dívku si proto odchytla, aby ji potrestala. Rozhodla se tedy napsat jí poznámku za nevhodné chování. Dívce zároveň pohrozila, že jestli bude ve svém jednání pokračovat, zavolá si její rodiče do školy a bude to s nimi řešit.

Dívka ve svém jednání pokračovala

Šikana díky zásahu třídní učitelky na nějaký čas ustala. Po uplynutí několika dní však dívka opět začala šikanovat svého nemocného spolužáka. Opět si nedala říct a byla viděna učitelkou. Ta se tedy rozhodla zavolat rodičům, aby se dostavili do školy. Rodičům poté popsala chování jejich dcery vůči vážně nemocnému spolužákovi. Otec učitelce slíbil, že dceři domluví a potrestá ji.

šikanované dítě
Fotografie: Pixabay

Otec zuřil

Když přišli rodiče domů, byli na svou dceru opravdu hodně naštvaní. Otec na dívku ihned spustil křik. Nejvíce ho rozčílilo to, že šikanu iniciuje právě jeho dcera. Ještě více ho rozzlobilo, že si dělá legraci z chlapce trpícího rakovinou. Otcova maminka, dívky babička, totiž kvůli rakovině zemřela. Dcera by proto dle otce měla chápat závažnost nemoci, a ne si z chlapce utahovat.

Dívka byla potrestána

Otec se tedy rozhodl dát dívce na výběr ze dvou trestů. Jedním z nich byl, že jí zabaví na nějakou dobu tablet, počítač i telefon. Druhým trestem bylo, že si dívka nechá ostříhat vlasy, aby pochopila, jaké to je. Jelikož se dcera nedokázala bez elektroniky obejít, vybrala si trest druhý. Otec jí tedy oholil hlavu, i když to pořádně naštvalo jeho ženu. To otci ale bylo jedno, chtěl, aby si dcera vyzkoušela pocit svého spolužáka. Zakázal jí nosit i paruky. Dívka se ze svého trestu brzy poučila a už nikdy šikanu nepraktikovala.

Zdroj: Cafemom