Otestujte své pozorovací schopnosti. Ukrytou myš na obrázku najde jen vyvolená skupina Čechů

Fotografie: CanvaPhotos

Jen málokdo dokáže mezi všemi těmi houbami různých tvarů a barev najít myš, která se velice pečlivě ukryla. Možná, že to dokážete právě vy. 

Tento druh testů je dobrý v tom, že procvičí vaše zrakové a postřehové schopnosti, ale zároveň vás bude i bavit. Kdo by třeba o testech ve škole mohl říct, že jsou zábavné? Nikdo. S těmito se ovšem věci mají docela jinak a nyní máte i vy šanci dokázat, jestli máte na to, abyste mezi směsicí hub našli skrytou myš.

Nejprve si obrázek pořádně prohlédněte

Všechny tyto testy do jednoho mají jednu společnou zásadu – je třeba být pečlivý a trpělivý. Ať už spěcháte na cokoliv, nikdy to nepřinese tak dobrý výsledek, jako když se snažíte brát věci s klidem a vytrvalostí. Vrcholovým sportovcem se nestanete během dne, vývar neuvaříte za dvacet minut a tuto myš nenajdete, když se na obrázek jen tak v rychlosti podíváte a vzdáte to.

Fotografie: Unsplash

Je ovšem pravda, že čím dříve ji najdete, tím lépe pro vás. Znamená to totiž, že máte dobrý postřeh, což se vám bude v životě rozhodně hodit. Kolikrát dojde k situaci, kdy se třeba dítě snaží shodit ze stolu hrnek vařící kávy? Díky rychlým postřehům mu můžete zachránit život. Je tedy dobré je trénovat i třeba těmito testy.

Výsledek máte přímo před nosem

Nyní se můžete podívat na to, jaké je ve skutečnosti řešení. Nejspíše to ale sami víte, že? Myš se schovává vpravo za šedou houbou, kousek před zelenou. Je umístěna skoro ve středu obrázku, ale nemohla být úplně uprostřed, to by bylo samozřejmě až moc nápadné a testu by si člověk moc neužil.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Podařilo se vám ji najít, nebo jste se trápili tak dlouho, že jste to vzdali a rozhodli jste se podívat na výsledek? Pokud se vám tento test moc nevydařil, nezoufejte si. Určitě se vám v tom příštím bude vést daleko lépe a postupně se v pozorování vypracujete.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]