Psychologický test: Rozhodněte, jakému člověku pomůžete v nouzi

Psychologický text nemusí být složitý. Může se jednat jako v tomto případě o jeden jediný obrázek. Rozhodněte, komu pomůžete. Tato jediná volba o vás prozradí více, než si sami myslíte. Když se na něho zadíváte, tak zde jasně vidíte celkem čtyři osoby, které jsou v nesnázích. A na vás bude, které konkrétně pomůžete. Na první pohled snadná volba. Málokdo ale tuší, co vše to o něm řekne.

Postava 1 – starší osoba

Rozhodli jste se, že pomůžete starší paní? Pokud ano, ukazuje tento psychologický test na to, že jste vzdělanou osobou s morálními zásadami, která dbá na staré zvyky a zajeté pořádky. Vždy se snažíte rozhodovat racionálně a než něco uděláte, vše si promyslíte. Mnohdy tak může být váš život monotónní, bez jakékoliv výraznější spontánnosti. Kladem je také vaše celková trpělivost, jak v osobním, tak v pracovním životě.

Postava 2 – Malé dítě

Tento psychologický test o vás odkryl, že jste osobou, která je citlivá. A tím je také často zranitelná. Vše se vás velmi dotkne bez ohledu na to, zda se to děje vám, nebo někomu ve vašem okolí. Máte na očích růžové brýle a myslíte si, že je svět dokonalý. Tak tomu ale není. Lidé vás vyhledávají, jelikož se s vámi cítí dobře a nikdy nedáte najevo své chmurné nálady, ale ostatní nezatěžujete svými problémy. Tím že je však dusíte v sobě neprospíváte své psychice.

Postava 3 – Zraněný muž

Pokud jste si vybrali právě tohoto muže s nohou v sádře, tak to o vás vypovídá to, že jste člověkem, který má rád život a rád se baví. Děláte jenom to, co chcete dělat a málokdy uděláte něco navíc, hlavně pro druhé. Psychologický test o vás říká také to, že chcete životem proplouvat a hlavě si ho užívat. To u vás oceňuje okolí, jelikož často jen s vámi velká zábava.

Postava 4 – Zdravotní sestra

Pomůžete jí? Pokud ano, jste člověkem, který je stále optimistický a který je velmi vytrvalý při cestě za svým cílem. Na všem vidíte hlavně to pozitivní, ne to negativní. Máte rádi dobrodružství, a ne vždy se chcete věnovat různým starostem. Pokud vám něco velmi vadí, je to samota. Rádi se proto obklopujete dalšími lidmi, kteří vás mají rádi hlavně pro optimistický způsob života. Ten je spojený i s tím, že to chcete někam dotáhnout, ale často to chcete mít co možná nejjednodušší.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]