Pánské střihy pro rok 2017

Není pravdou, že otázkou správně zvoleného střihu se zaobírají pouze ženy. Čím dál více mužů se zajímá o celkový look – dobře padnoucí oblek, příjemný parfém, vhodnou obuv, doplňky i slušivý účes.

Možná právě váš partner zrovna přemýšlí, jak se nechat ostříhat. Ne vždy se vyplácí sázet na nejnovější módní trendy, jež sice udávají směr, ale nemusí nutně slušet každému. V dnešním článku vám pomůžeme zorientovat se mezi pánskými účesy a třeba vám budou vodítkem.

Účesy pro rok 2017

Co se týče nejnovějších trendů pro rok 2017, neprocházejí tak velkými změnami jako účesy dámské. Přesto se dá najít v každé sezóně něco specifického. Rok 2016 se na pánských účesech docela vyřádil. Střídání všelijakých délek, barvení a nechyběly ani culíčky, které si každý muž s delším střihem v horní části hlavy ihned oblíbil. Mnohé z těchto trendů nás neopustí ani v nadcházející sezóně. Nakonec pro inspiraci nemusíte daleko. Oblíbené kadeřnictví v Brně je plné moderních inspirací.

Střihy podle tvaru obličeje

  • Tak například obdélníkový tvar obličeje si žádá zlatou střední cestu. Střih by neměl být příliš dlouhý, ale ani extra krátký. Středně dlouhé vlasy dodají obdélníkovému tvaru obličeje patřičný šmrnc.
  • Pro kulatý tvar obličeje je ideální takový střih, který jej opticky prodlouží a zúží. Vhodným střihem může být účes, kde nechybí objem v horní části hlavy, protože tak se svede pozornost od kulatého obličeje. Na co však zapomenout, je ofina nebo dlouhý střih.
  • Muži s oválným obličejem mají výhodu, jelikož jejich rysy bývají vyvážené a nepůsobí drsně. Oválným obličejům sluší téměř vše mimo účesů s ofinou, která je zrádná v tom, že by obličej mohla zakulatit.
  • I čtvercový obličej na tom není s výběrem bledě. Tady budou slušet účesy prostříhané z bočních stran. I pro rok 2017 budou tyto účesy s prostříhanými až vyholenými bočními stranami trendy.
  • Má-li muž obličej ve tvaru trojúhelníku, měl by pozornost zaměřit především na objem. Lepší jsou vlasy krapet delší. Velmi krátké střihy upozorní na nerovnost obličeje.

Obrázek: pixabay.com