Účesy, kterým nechybí fantazie

V poslední době se velmi módní záležitostí staly alternativní účesy včetně barvy vlasů. Jedná se o jednu z nejlepších možností, jak zdůraznit svou osobnost a odlišit se. Pokud tedy rádi experimentujete a nevadí vám netradiční barvy vlasů, účesy a celkový styling je tento článek určen právě vám. Zatímco v dřívějších dobách byl pro dané období určen jeden styl, dnes jich existuje až několik vedle sebe. Od retro účesů v novém pojetí, od krátkých po dlouhé vlasy, přes mikáda, boby, punk a další. Široká paleta zářivých odstínů vám pomůže nechat vyniknout nejen samotný účes, ale podpoří i daný styl.punk

Nechte se inspirovat módními střihy

Jestliže jste v koncích s vlastní fantazií – stačí surfovat chvíli po internetu a budete mít jasno. Dnešní účesy jsou plné zvratů, přesto elegantní a některé krátké účesy plně ženské. Pokud však nejste zcela připraveni na dramatické změny, držte se od experimentů dál. Vždycky můžete zvolit něco jemného a starou dobrou klasikou nic nezkazíte. Jestliže však chcete vybočit z řady a vyniknout zvolte ultra – hot vzhled, s pomocí zbrusu nových účesů a barev. Zapomenout nesmíme ani asymetriena asymetrické účesy, které se hodí, jak pro delší, tak krátké vlasy. Jediné, co musíte učinit je připravit se na pořádnou změnu. S takovými účesy je vhodné se obracet na profesionální kadeřníky, kteří vám poradí nejen s barvou, ale i vhodným střihem, podle typu obličeje. Lichotivého vzhledu dosáhnete pouze správně zvoleným střihem a to je práce pro profesionály.

Mohawk inspirace od Indiánů

Mým osobním favoritem jsou účesy Mohawk. Ve finále si každý najde to své. Nakonec nikde není napsáno, že toho nemůžete vyzkoušet i více, když se budete držet více reality a nepřestřelíte s barvami a extravagancí. Mohawk představuje styl účesu, který je po stranách hlavy vyholený a ponechán pouzemohawk střední pás viditelně delších vlasů. Již název napovídá, že pochází od prérijních Indiánů Severní Ameriky. Víceméně od kmene Čerokíů než Mohawků. To však není důležité, protože anglický název naznačuje opak. Nicméně oni si vlasy po stranách neholili, ale vytrhávali. Typů mohawk účesů pak existuje celá škála, a ty se liší od sebe drobnostmi. Jedná se například o Deathhawk, Frohawk, Chelsea hawk, Dreadhawk, Warhawk, Lazy hawk, Reverse mohawk a další. Záleží jen na vašem vkusu a odvaze experimentovat.

Obrázek: hairstyles-galaxy.com