Zdravý chlapec najednou nemohl vstát z postele. Tohle skryté neštěstí se mu přihodilo pod dozorem matky

Fotografie: Depositphotos

K velikému neštěstí stačí občas jen jedna nepatrná maličkost, které si hned nikdo nevšimne. Své o tom vědí i rodiče, jejichž syn se jednoho rána nemohl zvednout ze své postele.

Děti bývají pro spoustu rodičů symbolem radosti a lásky. Některé společně prožité dny mohou být však méně šťastné, než ty ostatní. Vinu na tom může nést veliká spousta faktorů, která to může ovlivnit. Ať už je to například špatná nálada nebo například nemoc, tak jsou některé dny zkrátka horší. Jedné rodině se stalo něco podobného, když jejich velmi aktivní syn jednoho rána nemohl vstát z postele. Důvod toho, proč se to tak stalo, byl naprosto nečekaný.

Chlapec byl aktivní

Malý chlapec častokrát celé dny běhal po zahradě a hrál si. Byl velmi aktivní a občas se celý den nezastavil. Jeho nejoblíbenější aktivitou bylo běhání po dvoře, kterým dokázal trávit i celé hodiny. Někdy se při svém skotačení o něco bouchl do končetin nebo do hlavy, což jeho rodiče brali jako běžný úraz při jeho hrách. Každé ráno po probuzení potom skákal na své posteli, jelikož byl znovu nabitý energií.

Nemohl vstát z postele

Jednoho rána bylo jeho rodičům divné, že z pokoje jejich syna nevycházely žádné zvuky plné skotačení. Šli se tedy podívat, co se v pokoji děje. Jejich syn ležel v posteli a evidentně nebyl úplně v pořádku. Když se jej rodiče snažili zvednout, tak bylo jasné, že chlapec nemůže hýbat nohama. Matka se ihned vyděsila, že paralýza může mít souvislost s tím, jak se syn předchozí den udeřil do hlavy. Rozhodli se jej proto okamžitě odvézt do nemocnice.

Doktoři chlapce vyšetřili

Lékaři udělali chlapci spoustu vyšetření, ale stále nemohli přijít na příčinu jeho paralýzy. Podezření matky se totiž nepotvrdilo a nikdo si nebyl jistý, co za špatným stavem syna vězí. Po určité době se paralýza začala tělem šířit a chlapec měl problémy s polykáním. Všichni měli strach, že se dostane do kritického stavu a nebude moci pořádně dýchat. Lékaři jej tedy převezli na specializovanou kliniku.

Jediný na světě: Muž od roku 1952 žije s železnými plícemi. Podrobnosti o jeho životě rozvířily debatu

Vše se vyřešilo

Na této klinice již na chlapce byli lékaři připravení a tušili, co mohlo jeho problémy způsobit. Začali tedy okamžitě prozkoumávat jeho tělo a za jeho uchem našli příčinu celé patálie. Syn měl totiž za uchem přisáté klíště, což byl důvod celé paralýzy. I když je tento případ velmi vzácný, tak se to může stát. Kromě přenosu nemocí mohou klíšťata člověka i paralyzovat. Je tedy proto dobré se po každé návštěvě lesa či vysoké trávy prohlédnout, abyste předešli podobnému neštěstí.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]