Pes našel někoho mrznout ve sněhu. Sousedé viděli, že se snaží někomu pomoci

Zimy na Sibiři jsou hořce studené a i krátký pobyt venku během nich je přinejmenším dlouhá doba. Takže když si někteří lidé všimli psa, který oblacích sněhu mizel, báli se nejhoršího. Když se ale přiblížili, uvědomili si, že se snaží někomu pomoci. Pod psem našli dvouletého chlapce, kterého svým tělem zahříval.

Malý chlapec byl dva dny opuštěn na verandě domu v mrazivých teplotách, ale naštěstí měl svého strážného anděla. Pes, který žil v boudě, kde byl chlapec opuštěn, věděl, že potřebuje pomoc, a jeho instinkty mu to napovídaly. Podařilo se mu udržet dítě naživu dva dny.

Když si sousedé všimli, že se pes venku na verandě převalil a šel ho zkontrolovat. Byli dost zděšeni nad myšlenkou, že pes bude v tomto počasí venku, ale když uviděli chlapce pod nimi, byli šokováni. Okamžitě chlapce vzali domů.

Chlapec byl ve špatném stavu a navzdory ochraně psa měl akutní hypotermii, ale kdyby nebylo tohoto hrdinného psa, chlapec by tam nepřežil sám. Chlapec se zotavoval a přežíval a jeho matka byla potrestána za zanedbání povinné péče. Pes byl naopak za svůj hrdinský čin odměněn. Psi jsou opravdu nejlepším přítelem člověka a to je další příběh, který přesně ukazuje proč.

Není to poprvé, co pes zachránil dítě na všech Sibiři proti všem nadějím. Před 3 lety se v divočině se svým psem ztratila holčička jménem Karina Chikitova.

Poté, co zůstal ztracená po dobu 9 dnů, přežila tím, že jedla bobule a ležela v posteli trávě, se její pes objevil v nedaleké vesnici. Chytrý psík vedl záchranáře, aby našli tříletou dívku a ona byla objevena bez větších zranění, měla pouze škrábance na nohou. Pes zůstal s ní po celou dobu, aby se ujistil, že je v bezpečí, a nakonec našel způsob, jak ji přimět k nalezení jiných lidí.