Po nehodě nechtěl pes opustit svého pána. To, co následně udělal hasič, se jen tak nevidí

Fotografie: Depositphotos

Hasiči někdy dělají i to, co nemají v popisu práce. Zachraňují lidi, ale i domácí mazlíčky, kteří se mohou stát účastníky dopravní nehody.

Mezi zraněnými při autonehodě se mohou objevit i domácí mazlíčci, někdy to jsou kočky, ale častěji to jsou právě psi. Stejně tak tomu bylo i u dopravní nehody v americkém Kentucky, kde se převrátil obytný vůz. Hasiči museli cestující složitě vyprošťovat, řidič bohužel na místě zemřel.

Věrný pes jménem Lucky

Celá záchranná akce byla velmi neobvyklá. Jedním z cestujících obytného automobilu byl pes jménem Lucky. Ten ale nechtěl opustit místo nehody, protože chránil zraněného pána. Hluk vyprošťovacího vybavení hasičů ani zvuk sirén ho nedokázali odradit. Svého pána věrně hlídal až do poslední chvíle. Nakonec se podařilo všechny cestující z vozu vyprostit a vrtulníkem je přepravit do nemocnice. Lucky nakonec zůstal na místě sám.

Fotografie: Unsplash

Všímavý hasič Bill Compton

Hasič Bill si všiml osamělého Luckyho a rozhodl se o něj postarat alespoň do doby, než si ho pán zase bude moct vzít k sobě. Nejdříve ho chtěl uklidnit, pes byl velmi vyděšený, třásl se a nechápal, proč ho jeho pán opustil.

Je to obzvláště dojemný příklad toho, že hasiči někdy jdou i nad rámec svých povinností a udělají vše pro dobro ostatních. Lidé, kteří jsou připraveni udělat vše nejlepší i pro zvířata, si zaslouží velký obdiv. Nakonec byl Lucky předán rodině a vše dopadlo, jak nejlépe mohlo.

Fotografie: Pixabay

Psi účastníky dopravní nehody

Pokračujte ve čtení článku na další stránce