Nejlepší chůva: Dobrosrdečný pes pečuje o zachráněného osiřelého kolouška jako o vlastního

Fotografie: Depositphotos

Tento úžasný pejsek jménem Sarge má v sobě opravdu mnoho lásky a dobroty. Když jeho majitelé zachránili opuštěného kolouška, hned jim začal s péčí o něj pomáhat.

Rasa německého ovčáka je často spojována s bezmeznou láskou a oddaností. Tito psi by za svého majitele položili život, jen aby ho ochránili. Právě to si každý myslel i o Sergem, ale nedávno se zjistilo, že jeho láska není omezená pouze na lidi. Jeho majitelé, Stephenovi, odjakživa zachraňovali opuštěná zvířata a jak se zdá, Serge to od nich pochytil, což dokázal v dnešním případu. Stal se pro zvířátka perfektní chůvou.

Fotografie: Freepik

Zvířatům nikdy neubližovali

Všechno to začíná na malé farmě v Ohiu. Zdejší majitelé zde nikdy nechovali zvířata pro jídlo, měli k nim vždy úctu. Jsou vychováváni k tomu, aby byli milováni tak, jak si každé zvíře zaslouží. Majitelka Cheryl se nechala slyšet, že raněná zvířátka nosila domů na záchranu už od mala. Nikdy se nenechala zastavit před tím, aby jim pomohla. V tomto duchu vychovala i své dva syny, kteří jsou také velkými milovníky zvířat.

Fotografie: Unsplash

Pejska Sargeho si domů přivedli cca devět let zpátky. Je to jediný čistokrevný pejsek, kterého kdy vlastnili. Zbytek jsou smíšená plemena, o kterých si myslí, že jsou těmi nejlepšími psy. Většinu z nich někde našli a nebo jim je někdo přímo dal, jelikož se o ně dotyčný už nemohl starat. Všichni jsou úžasní, skvěle si rozumí a vycházejí spolu. Sarge vždy nebyl mírumilovná duše. Jako malý byl velice hravý, kousal ostatní psy do nohou a s dětmi si hrál na policejního psa.

Zachránili mnoho zvířat

Jakmile ovšem před šesti lety majitelé zachránili kolouška, ukázalo se, že Sarge přece jen není až takový drsňák. Rodinný přítel jej údajně našel ležet uprostřed silnice. Z bezpečné vzdálenosti ho pozoroval a čekal, až se vrátí jeho maminka, jenže ona stále nepřicházela. Věděl, že Stephenovi jsou milovníci zvířat a tak jim ho dovezl. Již od prvního momentu se k němu Serge choval ochranářsky a nedal na něj dopustit.

Fotografie: Freepik

Krom kolouška a pejsků zachránili nespočet dalších zvířat. Mají slepice, kohouta, koně, poníky, ovci, skalní holubice, kozu a krávu. Právě ona kráva, jež se jmenuje Bucky, je největší hvězdou jejich instagramu. Měla jít zrovna do aukce, když si jí Cheryl všimla a nedokázala ji nechat prodat pro maso. Farmář byl natolik milý, že jí krávu přednostně prodal. Stejně jako ostatní zvířata se stala členem této velké a rozrostlé rodiny.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]