Pizza snadno a rychle. Vyzkoušejte jednoduchý recept a potěšte své blízké

Milujete pizzu? Rádi si objednáváte dobrou přímo domů? A co takhle vyrobit si ji přímo u vás doma svépomocí? Takovou, která bude chutnat jako pravá pizza z Itálie. Kolikrát může chutnat mnohem více než ta kupovaná. Nemusíte čekat, až ji přivezou, víte, co v ní je, a hlavně z ní máte větší radost. Pojďte se podívat, jak si takovou domácí pizzu připravit.

Domácí pizza chutná nejlépe

Domácí pizza má hodně do sebe už jen proto, že si s ní dá člověk práci. Díky tomu si na ní více pochutnáme, a navíc budeme mít z našeho výsledku radost. Můžeme si na ni dát suroviny, které máme rádi, a nemusíme spoléhat jen na ty, které jsou předepsané restaurací. My vám dnes ukážeme recept na báječnou pizzu, kterou si zamilujete.

Připravte si tyto ingredience

Jste-li rozhodnutí, připravit si pizzu doma, připravte si následující ingredience: 1 šálek mléka, 1 vejce, 1 lžičku soli, 1 lžičku cukru, 1 polévkovou lžíci margarínu, 1 a ½ šálku mouky, 1 polévkovou lžíci prášku do pečiva a ½ plechovky rajčatové omáčky. Pomocí těchto ingrediencí připravíte základní těsto pro pizzu. Připravte si také ingredience, kterými pizzu doplníte: 250 g hrubě nastrouhané mozzarelly, 2 plátky rajčat, nakrájené olivy, oregano. V tomto případě si ovšem můžete doplnění upravit podle sebe, zde se totiž ve fantazii meze nekladou.

Postup je následující

Příprava je velmi jednoduchá. Do mísy vložte mléko, vejce, sůl, cukr, margarín, mouku a prášek do pečiva. Důkladně rozmixujte pomocí mixéru, dokud nevznikne konstantní směs. Připravte si pekáč, který vymažte margarínem. Vložte do něj rovnoměrně těsto a vložte do předehřáté trouby na 20 minut. Poté pekáč z trouby vyjměte a zalijte rajčatovou omáčkou. Přidejte mozzarellu, rajčata a oregano. Vložte znovu do trouby, dokud se sýr neroztaví. Pak už jen stačí z trouby vytáhnout a servírovat. Přejeme dobrou chuť.