Nevídaně využila plastová ramínka. Vyrobila z nich krásnou a jednoduchou vánoční dekoraci

Fotografie: Chuck Marean / Creative Commons / Attribution 2.0

Pokud přemýšlíte, čím dozdobit domácnost, a hledáte něco jednoduchého na výrobu, podívejte se na trik této ženy, která využila levná plastová ramínka.

Předvánoční období bývá hektické, možná si však najdete chvilku na výrobu této jednoduché a levné dekorace. Velká vánoční hvězda si určitě najde místo mezi ostatní vánoční výzdobou. Díky tomu, že je vyrobena z plastu, je hvězda ideální na venkovní dekoraci. Můžete ji naaranžovat do okna nebo ke vstupním dveřím. Co budete na její výrobu potřebovat?

Připravte si plastová ramínka a stahovací pásky

Možná máte doma hodně přebytečných plastových ramínek, pak se můžete do výroby pustit rovnou. Pokud ne, dají se tato ramínka koupit. Vyberte ideálně bílou barvu, která připomíná sníh. V závislosti na tom, jak jsou ramínka tvarovaná, bude vypadat i konečná ozdoba. Můžete využít také dětská ramínka, ze kterých vytvoříte menší hvězdy.

Další věc, kterou budete potřebovat, jsou stahovací pásky, jež jsou také běžně k dostání. Pokud je však neseženete nebo se do výroby chcete pustit hned, poslouží vám k vytvoření spojů i izolepa, ale bude to vyžadovat více šikovnosti. Na jednu hvězdu budete potřebovat 16 ramínek. Teď už je jen potřeba najít si trochu prostoru na zemi a můžete začít skládat.

Nejdříve vytvořte kruh z osmi ramínek

Nejdřív si vytvořte pár ramínek, které položíte nejdelší stranou proti sobě. Takové páry vytvořte 4 a naskládejte je na zem do kruhu. Zatím je nespojujte. Tato čtyřcípá hvězda je základnou, na kterou umístíte další 4 páry ramínek. Ta umístěte tak, že nyní bude mít hvězda osm cípů. A můžete začít ramínka spojovat pomocí stahovacích pásků.

Fotografie: Freepik

Nejdříve spojte ramínka asi v polovině délky od středu, v místě, kde se spojují vždy čtyři ramínka, až poté spojte ramínka ve středu hvězdy. Stahovací pásky zpočátku neutahujte úplně natěsno, ale dotáhněte je až na konec, aby se vám hvězda nezačala kroutit. Jakmile jsou pásky pevně utažené, můžete jejich konce odstřihnout nůžkami.

Na fasádě nebo vstupních dveřích se bude vyjímat

A veliká vánoční hvězda je hotová. Nyní už jen stačí najít pro ni místo, kde vynikne. Na barevné fasádě určitě dodá vašemu domu vánoční atmosféru. Hvězdu také můžete omotat světelným řetězem, aby vynikla i ve tmě. Ve videu níže se podívejte na podrobný postup, který je skutečně velmi jednoduchý – výroba hvězdy vám nezabere více než 15 minut.

Zdroj: Delbart