Po hádce hrozil rozvod. Za 2 dny si přečetla vzkaz s omluvou od svého manžela

Nebyla to běžná hádka. Když žena odešla, vypadalo to na rozvod. Rozbuškou přitom byla úplná drobnost. Jistě jste to zažili také. Znáte to, vrátíte se domů z práce po náročném dni, a jediné, co chcete, je chvilka klidu. Pořádně si v tichosti odpočinout a nabrat síly. Někdy nám ale osud nadělí něco jiného. Očekávaný klid, pohoda a ticho se může přeměnit v peklo. Přesně něco podobného zažila jedna rodina, o níž je dnešní článek.

Muž toužil po troše klidu a ticha

Po velmi náročném pracovním dni se tatínek vrací vyčerpaný z práce domů, a jediné, po čem touží, je trochu klidu a ticha. V televizi dávají fotbalový zápas, na který se těší celý týden. Netuší ovšem, co se během krátké chvíle stane, a že mu to doslova zamíchá životem.

Hádka, která všechno změnila

Jeho manželka, krásná paní, svého muže požádá, zda by jí mohl pomoci s domácími pracemi a péčí o dítě. Vzniká z toho velmi silná hádka, která ovlivnila následující dny.

Důvod celé hádky byl jednoduchý. Manžel byl po práci velmi vyčerpaný, a rozhodně neměl v plánu pomáhat s domácími pracemi. Manželce se to samozřejmě nelíbilo, a tak se do něj pustila. Po náročné a tvrdé hádce se žena na druhý rozhodla, že manžela opustí. Sbalila si své věci a opustila dům, ve kterém ještě do včerejška poměrně spokojeně žila. Muž tedy zůstal s dítětem v domě naprosto sám.

Vzkaz na sociální síti

Opuštěného muže rozhodnutí manželky natolik sebralo, že se rozhodl k velmi zvláštnímu kroku. Po dvou dnech umístil na známou sociální síť vzkaz, který byl adresovaný manželce. Stály v něm zhruba následující slova:

Má nejdražší, jsou tomu dva dny, co jsme se spolu tak příšerně pohádali. V ten den jsem se vrátil z práce velmi unavený, a jediné, po čem jsem toužil, byl klid. Navíc jsem chtěl sledovat fotbalový zápas. Velmi mě unavoval a znervózňoval křik našeho dítěte, když jsi mě požádala, abych ho uložil do postele. To mě samozřejmě velmi naštvalo, a z toho důvodu jsem se hlasitě ozval. Pracuji od rána do večera, když se vrátím domů, chci jen trochu klidu. Ty jsi celý den doma, a tak máš čas se dítěti věnovat. Křičel jsem na tebe, takže chápu, proč jsi nás opustila. Po dvou dnech samoty s dítětem jsem se toho ovšem mnoho naučil.

Zjistil jsem, že péče o dítě je náročná, takže jsem se nestihl ani pořádně osprchovat. Naučil jsem se pro dítě vařit mléko, učit ho nová slova. Dítě pořád něco potřebuje, a tak jsem neměl čas se pořádně najíst nebo si odpočinout. Navíc jsem toho moc nenaspal, protože dítě mě neustále budilo. Chápu, už proč jsi po mě chtěla tehdy pomoc. Být matkou je totiž náročnější jak 10 hodin v práci. Pochopil jsem spoustu věcí, a také vím, že není úplně snadné zbavit se své oblíbené zábavy a přátel. Celé dny jsi sama zavřená doma, což musí být velmi stresující.

Tímto dopisem bych ti rád napsal, jak úžasná a statečná žena a matka jsi. Obdivuji tě a omlouvám se.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]