Manžel ji opustil hned po svatbě. Pravdu se o něm dozvěděla až 68 let později

vojenský hřbitov
Fotografie: Freepik

Život někdy píše zajímavější příběhy, než jsou ty z románů. Tato žena nikdy nevěřila, že je její muž mrtvý. Co se s ním opravdu stalo se dozvěděla až za desítky let.

Peggy Harrisová si svého milovaného muže vzala v roce 1943. Po svatbě si užili šest společných týdnů a potom se její muž Billy musel vrátit do války. Byl vyslán bojovat do Francie jako pilot bojového letounu. Peggy nevěděla, kde přesně se nachází, ale dostala od něj dopis, ve kterém psal, že se vrací domů. Nikdy však nedorazil. Po 68 letech starosta malého městečka ve Francii zjistil definitivní pravdu o tom, co se Billymu stalo.

Napsal jí, že se vrací domů

Peggy se těšila na Billyho návrat. Dopis, který obdržela byl datován 8.července 1944. Uběhly dny a týdny a Billy se stále nevracel. Peggy si začala zoufat. Kontaktovala jeho rodiče, s nadějí, že možná jel nejprve za nimi, ale ani u nich nebyl. Za dalších pár týdnů obdržela Peggy další dopis. Ten byl datován o den dříve tedy 7. července a informoval ji, že se Billy ztratil na misi a je nezvěstný.

Byla zmatená. Jak se mohl ztratit na misi, když jí ještě později poslal dopis, že se vrací domů. Peggy se začaly honit hlavou různé scénáře. Možná se zranil, ztratil paměť nebo zůstává ve Francii, protože se domů vrátit nechce. Možná se už vrátil do Spojených států, ale skrývá se před ní a nechce ji kontaktovat. Na mysl jí toho přicházelo hodně, ale nevěřila, že je mrtvý.

Po smrti manželky našel v domě skryté dopisy. Při čtení nemohl uvěřit, že žije po celou dobu ve lži

Přijal účast ještě na jedné akci

Nevzdala se ani po válce, neustále pátrala, obepisovala příslušné úřady a snažila se zjistit, co přesně se Billymu stalo. Na bojištích zemřeli miliony vojáků a od úřadů dostávala po léta stejnou odpověď: „Je nám líto, ale osud vašeho manžela nám bohužel zůstává neznámý…“ Billyho rodiče zemřeli, aniž by se dozvěděl pravdu. Peggy se nikdy nevdala a neměla děti. Billyho považovala za svého muže, kterému zůstala věrná, ať už se s ním stalo cokoliv.

Nakonec díky Billyho synovci a starostovi francouzského města Les Ventes vyšla pravda na povrch. Po dlouhých 68 letech se zjistilo, že den poté, co Billy napsal Peggy dopis, že se vrací domů, souhlasil, že se zúčastní ještě jedné mise. Piloti byli vyslání na podporu partyzánů, které nedaleko napadli Němci. Billyho letadlo bylo jako jediné sestřeleno. Francouzští partyzáni jej našli, ale jeho identifikační čísla vzali Němci.

Věděli jen, že se jmenuje D. Harris. Poté došlo k záměně identity a Billy byl pohřben se všemi poctami ve Francii jako Kanaďan D’Harris. Peggy byla poté pozvána do Francie na oslavu válečných hrdinů a setkala se zde i s dosud žijícím partyzánem, který jejího muže našel. „Myslím, že nejlepší způsob, jak to všechno popsat, je úleva. Lituji jen toho, že jeho rodiče odešli, aniž by věděli pravdu o svém synovi,“ řekla Peggy o pocitech, které ji zaplavily, když se konečně dozvěděla pravdu.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*