Podpořte růst pokojových rostlin domácími hnojivy. Budou růst jako nikdy předtím

Fotografie: Freepik

Pokojové rostliny jsou dnes součástí téměř každého interiéru. K vidění jsou nejen v domácnostech, ale i v kancelářích, veřejných halách, a dokonce i v některých nákupních centrech. Zeleň nás zkrátka obklopuje na každém kroku, a to je dobře. Pokud ta vaše, kterou pěstujete doma, ztrácí vitalitu, můžete ji skvěle pomoci přírodními hnojivy. Inspirujte se těmito tipy.

Přírodní hnojiva, která pomohou k lepšímu růstu rostlin

Vyzkoušet na své pokojové rostliny můžete tato domácí hnojiva:

  • Granátové jablko: použijte jeho slupky a namočte je do mísy s vodou. Nechte louhovat asi den, pak sceďte a roztokem rostliny zalévejte.
  • Pomeranč: jeho použití je obdobné jako v předchozím případě. Použijete pouze jeho slupku, kterou nakrájíte na menší kousky a naložíte do vody na 24 hodin. Po scezení použijete jako blahodárné hnojivo.
Fotografie: Freepik
  • Banán: milují ho nejen lidé, ale i rostliny. A to především díky minerálním látkám, které jim dodává. Banánové hnojivo vytvoříte následovně: slupky od ovoce nasekejte na malé kousíčky a vložte do sklenice s vodou. Pak nechte v chladu louhovat asi dva dny. Před zálivkou roztok zřeďte čistou odstátou vodou v poměru jedna ku jedné. Banánové slupky můžete rovněž usušit, rozmělnit na prášek a ten přidávat do zálivky.
Fotografie: Freepik
  • Mléko: tím dodáte rostlinám zejména vápník. Budou tak zdravější a jejich listy se začnou i lesknout. Hnojivo připravte z čajové lžičky mléka a litru vody.
Fotografie: Freepik

Jaké další možnosti se naskýtají ohledně přírodního hnojení pokojových rostlin?

Fotografie: Freepik

Použít můžete na pokojové rostliny i obyčejný aspirin z lékárničky. Bude sloužit jako první pomoc nejen vám, ale i vaší zeleni v bytě. Tabletu rozpusťte v litru vody a pak tekutinou květinu zalijte. Tím posílíte její imunitu a urychlíte mimo jiné i růst.

Fotografie: Freepik

Perfektním přírodním hnojivem jsou i kopřivy. Původně plevel, avšak lidé je používají v lidovém léčitelství už od nepaměti. Dělají se z nich čaje, kosmetické přípravky, obklady, nebo hnojiva na rajčata i pokojové rostliny.

Kopřivovou tinkturu si připravíte tak, že ve vodě vylouhujete čerstvé kopřivy po dobu jednoho dne. Hnojivem nakonec zeleň zalévejte asi jednou za měsíc, tak jí doplníte fosfor a jiné důležité minerální látky. Proto až budete příště plít zahrádku, nevyhazujte vytrhané kopřivy. Jsou cenné z mnoha důvodů.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]