Pokud vás trápí zácpa, tak tento problém může vyřešit stlačení jednoho bodu na těle

Jakmile vás začne trápit zácpa, zapomeňte na projímadla. Stlačte jeden bod na vašem těle a střeva se opět rozběhnou. Budete si dost možná říkat, že je to zázrak, ale opak je pravdou. S tímto postupem přišel tým vědců, který zkoumal právě lidské trávení a s ním spojené vyměšování. A přišel na něco unikátního. Tento postup byl následně publikován v Journal of General Internal Medicine.

Zapomeňte na drahou a nebezpečnou chemii

Pokud člověka trápí zácpa, tak velmi často zamíří do lékárny, kde se rozhodně koupit různý projímadla. Ta jsou nejenom plná chemie, ale jsou také nebezpečná, jelikož odhadnout tu pravou dávku není snadné. Jiní lidé zase volí třeba švestky, potraviny s vlákninou, nebo klystýr. Ani to není úplně ideální. Lepší je znát moderní lékařské postupy, které jsou založeny na jedné jednoduché věci. Stačí stimulace jedné části vašeho těla.

Najděte to pravé místo

To zůstává zraku běžných lidí skryto. Jedná se o takzvaný rozkrokový bod, který najdete poměrně jednoduše. Je to místo, které je mezi řitním otvorem a šourkem u mužů, a u žen je mezi řitním otvorem a vulvou. Zde najdete několik centimetrů tkáně, která je tím místem, kterou je potřeba stimulovat. Pokud to budete dělat pravidelně, nebudete vědět, co to zácpa je.

Začněte pravidelně masírovat

Co bude potřeba? Jako první je třeba daný bod najít, což nemusí být úplně nemožné. Jakmile místo nahmatáte, začněte ho dvěma prsty stimulovat. Je ideální začít lehce tlačit a také kroužit. Více než klasické mačkání by se mělo spíše jednat o masáž. Díky tomu budete stimulovat nervový systém vašeho těla, který bude následně vysílat ty pravé signály jak do vašich střev, tak i do konečníku a svěrače. Dojde k tomu, že tělo dostane ten pravý signál o tom, že je na místě začít vyměšovat. Vše se najednou jako zázrakem rozběhne a zácpa bude minulostí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]