Pomocí těchto 4 triků docílíte po vyprávní dokonale čistého a svěžího oblečení! Bude opět jako nové

Také vám připadá, že neumíte prát, nebo že máte špatné oblečení? A to proto, že po každém praní není dokonale čisté, že není zářivé a vypadá, jako byste ho už měli několik let? A o nějaké svěžesti nemůže být ani řeč? Pokud se toto všechno děje právě s vaším prádlem, může to být způsobeno tím, že něco děláte špatně. I proto tady pro vás máme několik tipů, které vám pomohou s tím, aby bylo po každém vyprání dokonalé. Co je třeba dělat? To budete koukat.

Máte čistou manžetu u pračky?

Co je to manžeta pračky? Jedná se o speciální těsnící gumu, která má za úkol zajistit, že po zavření bude voda stále tam, kde má být. Tedy že bude v bubnu a nebude nikam odtékat. Jde ale i o velmi rizikové místo samotné pračky. To proto, že se na manžetě a v jejích lemech mohou usazovat různé nečistoty. A těch je opravdu dost. Kdykoliv tedy napustíte pračku, dostanou se tyto nečistoty do vody a poté i do kontaktu s vaším prádlem. Je tedy jasné, proč nikdy nemůže být čisté. Proto doporučujeme manžetu pravidelně čistit a vše bude v pořádku.

Necháváte dvířka po vyprání otevřená?

Co uděláte, když pračka dopere? Ano, vyndáte prádlo. A co uděláte potom? Zavřete pračku, nebo ji naopak otevřete? Správné je nechat dvířka otevřená. Pamatujte na to, že po vyprání je uvnitř pračky vlhkost. Když je zavřená, začne se postupně tvořit nepříjemný zatuchlý zápach. A ten se následně přesouvá i do vašeho oblečení, které po vyprání nikdy není svěží. Proto když se nepere, nechte pračku otevřenou. Díky tomu bude větrat a problémy se zápachem pračky i oblečení budou minulostí.

Čistíte zásobník na prášek?

Nezdá se to, ale je to velmi riziková součást pračky. Co? je to zásobník na prášek. Ten se postupem času začne poměrně výrazně špinit. Mohou se objevovat plísně, usazený prach a další nečistoty. Když do něho nalijete prášek, tak se k prádlu dostane nejenom on, ale dostane se k němu také veškerá tato špína. A to se podepíše na tom, jak bude vaše prádlo vypadat. Co radíme? Pravidelné čištění. Stačí mýdlová voda a hadřík. Důležitější je důslednost a pravidelnost.

Využíváte správné přípravky?

Základem je kvalitní prací prášek a samozřejmě také vhodná aviváž. Tím to ale nekončí. Pokud chcete, aby bylo vaše prádlo opravdu dokonalé, používejte při každém praní i trochu jedné sody. Proč ji využít? Je to jednoduché. Nejenom, že má vliv na odstranění nečistot, ale dokáže také velmi dobře změkčit vodu, což se pozitivně podepisuje na kvalitě budoucího praní v souvislosti s eliminací vodního kamene.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]