Vyděšený muž nedokázal vysvobodit pejsky z kolejí před jedoucím vlakem. Pak se stalo neuvěřitelné

Fotografie: Depositphotos

Psi nejsou jenom nejlepší společníci pro člověka, ale také pro sebe samotné. Nikdo z nás totiž nemůže přímo vycítit, jak mezi sebou komunikují, což bylo znát i v nedávném incidentu na Ukrajině.

Málem tragická událost se stala na Ukrajině v obci Ceglovka, kdy bez ohledu na projíždějící vlaky a smrtelné nebezpečí, dva psi uvízli na kolejích a nikoho k sobě nepustili. Jeden ze psů bohužel uvízl v kolejišti natolik, že se nemohl samovolně vyškrábat ven. Navíc byl zraněný a jeho psí společník ho nechtěl opustit. Takové situace vždy dokážou vyvolat husí kůži a nemusí se jednat jen o zvířata. Naši redakci např. zaujmul článek od iDnes, kde autobus plný lidí zůstal trčet na kolejích tramvaje. Rozhodně také nic příjemného.

Nedokázal se ke psům ani přiblížit

Když se kolemjdoucí muž jménem Denis Malafeev pokusil psy svést z kolejí, samec uvíznutou fenku zuřivě bránil a nikomu nedovolil, aby se k ní přiblížil. Z toho Denis začal pomalu zuřit, protože si byl vědom nebezpečí, které mohlo nastat v případě jedoucího vlaku. Věřím ale, že mnoho lidí by nemělo tu kuráž konfrontovat zuřivého psa. Přeci jenom i ten nejroztomilejší pes dokáže kousnout, když musí chránit své milované, jako tomu bylo v případě těchto dvou psů.

Když se objevil vlak málem dostal infarkt

Několik pokusů vyvést zvíře z kolejí se ukázalo jako marné, protože pes byl neústupný a vypadalo to, že situace skončí tragicky. Denis si o nějakou chvíli později všiml vlaku, který jel bohužel natolik rychle, že to na kolejích neubrzdil. Nepřetržité troubení také nezabralo, protože pes, který mohl utéct, zůstal se svojí psí přítelkyní na kolejišti.

Pes byl 3 dny zaseknutý v jeskyni s 200kilovým medvědem. Zachránil ho dobrovolný hasičský sbor

Když vlak projel, tak se Denis přiblížil ke psí dvojici a celý se chvěl. Viděl objímající se dvojici, která byla naštěstí v pořádku. Zvířata byla natolik chytrá, aby těsně před zásahem vlakem sklonila hlavu. Nakonec to tedy dobře dopadlo a psi byli zachráněni. Avšak bylo zmíněno, že se kolem kolejí ochomýtali už třetí den. To se už naštěstí nestane, protože byli převezeni do útulku, kde si je snad najde nějaký milující majitel, který jim poskytne patřičný domov. Všeobecně, záchrana psů jako taková vždy zahřeje u srdce, tak proč nesdílet náš článek, kde se to podařilo taktéž!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]