Proč má alobal matnou a lesklou stranu? Moře lidí jej využívá špatně a úplně si tak kazí pokrmy

Fotografie: Depositphotos

Alobal má doma snad úplně každý. Ale možná by vás zajímalo a nevíte o tom, jakou stranou byste ho měli používat.

Lesklou stranou nahoru a nebo dolů? Pokud jde o použití hliníkové fólie v kuchyni, pravděpodobně máte všichni své preference a nebo zvyk. Možná, že maso vždy pečete lesklou stranou dovnitř a nebo svačiny balíte lesklou stranou ven. Ale záleží vlastně ve skutečnosti na tom, jakou stranou alobal použijete?

Fotografie: Depositphotos

Alobal je skvělým pomocníkem

Hliníková fólie je užitečným kuchyňským výrobkem při pečení, uchovávání a zmrazování potravin. V alobalu se dají péct brambory, vařit ryby v papilotě a zmrazovat zbytky jídla. Hlavní věc, které je třeba se vyhnout, je použít ho k zakrytí potravin v mikrovlnné troubě. To by totiž mohlo způsobit požár. Jak již bylo řečeno, hliníková fólie je ideální pro balení masa nebo zeleniny při grilování nebo pečení.

Alobal také chrání vnější povrch křehkých ingrediencí před otevřenými grilovacími plameny a zabraňuje tomu, aby se tyto ingredience rozpadly a propadly grilem. Také ho můžete použít k balení předpřipravených nebo již uvařených potravin, jako jsou sendviče nebo hamburgery. Funguje stejně dobře jako papír nebo měkké plasty při uchovávání potravin a lze ho také recyklovat. Restaurace často používají hliníkovou fólii k zabalení zbytků jídel.

Proč má alobal lesklou a matnou stranu

Je ale nějaký důvod k tomu rozlišovat matnou a lesklou stranu alobalu? Věda říká, že v tom není vůbec žádný rozdíl a neexistuje žádný správný nebo nesprávný způsob použití hliníkové fólie. A proč má tedy alobal lesklou a matnou stranu?

Fotografie: Depositphotos

Lesklá strana se vyrábí, když jsou dva plechy válcovány současně a které jsou později odděleny. To vlastně znamená, že dva vnitřní povrchy zůstávají matné, zatímco dva vnější povrchy zůstávají lesklé.

Zdroj: Finedininglovers

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]