Díky alobalu ušetříte nemalé peníze za vytápění. Důležité je zvolit jeho správné umístění na přesném místě u radiátorů

Fotografie: Unsplash

Zima už opravdu udeřila a nezbývá nic jiného, než si doma pořádně zatopit, abyste nezmrzli. Jenže vytápění může být bohužel velice drahé.

Náklady za vytápění mohou člověka velice potrápit. Zná to asi každý, že před vyúčtováním nemůže pořádně spát. Ale jen málokdo ví, že existuje jeden trik, který vám pomůže ušetřit nemalé peníze. A jakmile se dozvíte, o co jde, budete to takhle dělat každý rok. Budete k tomu potřebovat pouze dvě věci, které máte pravděpodobně doma.

Jak ušetřit na vytápění

První věc, kterou budete potřebovat je alobal, který má každý doma. Nejen, že umožňuje skladovat potraviny a mnozí si bez něj neumí představit fungovat v kuchyni, ale také díky němu můžete ušetřit. Existuje opravdu jednoduchý způsob, jak to udělat. Díky alobalu můžete počítat s tím, že vaše účty za vytápění budou nižší.

Fotografie: Depositphotos

Podívejte se na radiátory

Abyste pořádně pochopili, v čem je tajemství tohoto triku, měli byste vědět, že radiátory jsou obvykle umístěny tam, kde většinou dochází k největším ztrátám tepla. To znamená pod okny. A pokud nevlastníte plně vzduchotěsná okna, budete potřebovat k vytopení místnosti více tepla. A přesně k tomuto se hodí mít po ruce alobal a kartón.

Jak to funguje

Díky alobalu si můžete být opravdu jistí, že nebudete vytápět víc, než potřebujete. Stačí, když do něj zabalíte karton a ten umístíte za radiátor. Jediné, na co je třeba dát pozor, je to, aby lesklá část alobalu směřovala k radiátoru. Čím silnější alobal, tím lépe.

Fotografie: Freepik

Chápete, jak to funguje? Takto připravený karton zajišťuje, že teplo neuniká stěnami a okny ven. To znamená, že vy budete nakonec platit nižší účty za vytápění. A to se určitě vyplatí, protože není člověk, který by se neděsil toho, až mu za vytápění dojde nedoplatek.)

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]