Vyrobte si z alobalu kuličky a dejte je do pračky při praní. Výsledek praní vás doslova šokuje

Fotografie: Freepik

Je možné, že tento babský trik už znáte. Kulička alobalu vložená do pračky vám zajistí lépe vyprané a také udržované prádlo.

Alobal, který se většinou využívá hlavně v kuchyni, například k zabalení jídla nebo dokonce i k vaření nějakých jídel, může mít i nějaká další využití. Jako třeba v pračce a sušičce. Zkuste to taky a uvidíte, jak užitečná může být kulička alobalu v pračce.

Odstraníte statickou elektřinu

Oděvy, které jsou vyrobeny ze syntetické tkaniny, rády podporují elektrické náboje. A právě alobal pomáhá absorbovat statickou elektřinu z vašeho prádla. Kuličku alobalu můžete vložit jak do pračky, tak do sušičky. Díky alobalu bude prádlo také rychleji schnout.

Fotografie: Pixabay

Budete mít čistější prádlo

Alobal umožňuje lepší praní prádla tím, že snadno odstraňuje i ty nejodolnější skvrny. Nemusíte se bát, že by alobalová kulička nějak poškrábala buben pračky nebo sušičky. Rozhodně vám ani nepoškodí oblečení. Tento trik vám také ušetří peníze, protože jednu kuličku můžete používat až šest měsíců.

Fotografie: Pixabay

Další využití alobalu

Alobal je taky skvělý, pokud si chcete urychlit žehlení. Stačí jen, když kus alobalu zasunete pod potah žehlícího prkna a žehlení vám zabere tak maximálně polovinu času než normálně. Můžete ho použít i místo houbičky na nádobí, protože skvěle odstraní mastnotu a zaschlou špínu.

Fotografie: Pixabay

Pokud již vaše příbory nejsou vůbec lesklé, použijte na ně alobalovou kuličku a dejte ji do myčky. A to není vše, tato kulička také odstraní veškerou rez, takže se nebude usazovat na vašem příboru. S těmito radami už nebudete alobal používat jen v kuchyni, ale využijete ho v celé domácnosti. Určitě to vyzkoušejte.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]