Skryté vlastnosti vaší osobnosti prozradí způsob, kterým zatínáte pěst. Jde to třemi způsoby

Fotografie: Depositphotos

Říká se, že tělo je otrokem naší mysli. Jde však o něco více, protože právě fyzické reakce nám mohou pomoci skutečně pochopit, kdo doopravdy jsme.

Pěstí se obvykle oháníme, když jsme rozrušení, vystresovaní nebo frustrovaní. Tato přirozená odezva na naše vnitřní emoce podle odborníků ve skutečnosti umožňuje, abychom získali kontrolu nad svým tělem a nereagovali impulzivně. Jednoduše řečeno, zpevnění svalů na dlani znamená, že lépe přijímáme bolest. A právě proto dokáže tato instinktivní reakce prozradit mnohé o vaší osobnosti.

Palec pod ostatními prsty

Pokud při sevření pěsti vždy schováte palec pod ostatní prsty, jste člověk, který ke všemu přistupuje klidně, harmonicky a vyrovnaně. Lidé ocení vaše nadšení, radost ze života, inteligenci a talent. Přesto jste však někdy až moc náladoví a proměnliví. Vaše vnitřní já je velmi citlivé, dáváte si velký pozor na city druhých lidí a děláte vše pro to, abyste nikomu neublížili. Jste společenští, štědří a máte dobré srdce. Navíc milujete svobodu a umožňujete si dosáhnout svých snů a cílů.

Fotografie: Pixabay

Potřebujete zdravý harmonický vztah a klidný společný život, ve kterém se nebudete muset přetvařovat. Když se vám ve vztahu něco komplikuje, snažíte se být velmi soucitní. Někdy máte dokonce strach opustit svého partnera, protože se bojíte budoucnosti. Nesnášíte dramata a vyhýbáte se konfliktům, jak jen to jde.

Přiložení palce na prsty

Jestliže při sevření pěsti přikládáte váš palec na vrchní část prstů, jste pravděpodobně velmi zábavný a kreativní člověk, který je stále plný šarmu. Lidé mají rádi vaši společnost a nikomu nedělá problém vám důvěřovat, protože jste velmi přátelští a pozorní k potřebám ostatních.

Největší překážkou v životě jsou pro vás však obavy a úzkosti, jež vám brání v dosažení mnoha úspěchů. Jste totiž obzvláště nedůvěřiví a nedokážete se druhým zcela otevřít, jelikož se bojíte, že vás zklamou nebo zraní.

Fotografie: Pixabay

Ve vztahu chováte zášť a svému partnerovi jen těžko odpouštíte. Také je pro vás náročné zbavit se špatných vzpomínek a zklamání z minulosti, jež vás neustále pronásledují. Navíc neradi vpouštíte kohokoliv do svého života ze strachu, že vám zlomí srdce, a stále si kolem sebe stavíte bariéry, abyste se ochránili.

Přiložení palce na ukazováček

Dáváte při sevření pěsti váš palec na ukazováček? Pravděpodobně máte velmi dobrou intuici a bujnou fantazii. Jste velkorysí, chápaví, otevření a vždy vás obklopují lidé, které máte rádi.

Ve svém nitru jste pokorná a uctivá duše, laskavost a upřímnost považujete za základní ctnosti ve vztazích s ostatními. Můžete se také chlubit s tím, že umíte odhadnout úmysly ostatních a rozpoznat osoby, jež si vás skutečně váží oproti těm, co to pouze hrají.

Fotografie: Pixabay

Milenecké vztahy berete skoro až lehkomyslně, neboť jim přikládáte jen velmi malý význam. Navíc je pro vás často obtížné jasně vyjádřit své pocity, což nepěkně blokuje váš partnerský život. Přesto však máte naději, že potkáte někoho, kdo vás doplní, pochopí a ocení takového, jaký jste. Stačí doufat a jít vstříc vašemu osudu.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]