Převrácené hasičské auto vystrašilo studenty. Na místě byli i zranění

Měla to být ukázka hasičů pro jednu nejmenovanou školu. Převrácené hasičské auto mnoho lidí zranilo a také šokovalo. Celá ukázka přitom probíhala poměrně běžně. Studenti byli seznámeni s hasičskou technikou, s vozovým parkem, ale i s tím, co musí takový hasič nejenom během požáru zvládnout. Součástí prezentace bylo také použití hasičského vozu. To skončilo neslavně.

Řidič auto nezvládl

Je jasné, že při podobných ukázkách hasiči chtějí, aby byla jejich prezentace co možná nejzajímavější. A tak se rozhodli jet se svým vozem doslova na plný plyn. To se nakonec ukázalo jako poměrně špatný nápad, jelikož řidič auto nezvládl. Kombinace rychlé jízdy a prudkého zatočení znamenala, že auto výrazně ztratilo stabilitu a nedokázalo se udržet na vozovce.

Převrácené hasičské auto ukázku předčasně ukončilo

Řidič při ukázce ovladatelnosti hasičského vozu pravděpodobně přecenil své síly a možnosti vozu který řídil. Při prudké zatáčce vlivem vyššího těžiště došlo k tomu, že se auto začalo naklánět. V tu chvíli už se situace nedala zvládnout a hasičské auto zůstalo na boku. Kdo vše viděl na vlastní oči, ten byl pochopitelně ve velkém šoku. Mimo jiné také proto, že samotným studentům hrozilo bezprostřední ohrožení života.

Tři zranění a velké škody

Výsledek daného karambolu není nijak příjemný. Pokud jde o zranění, tak to utrpěli hned tři hasiči, kteří byli v danou chvíli uvnitř vozidla. Dále nelze zapomenout také na šok mnoha studentů, kteří byli po dané ukázce velmi vystrašeni. Samozřejmě je třeba uvést i to, že celá nehoda způsobila i velké finanční škody, jelikož hasičská technika není nic levného.

Nehodu se povedlo natočit

Jak už to bývá, zajímavé věci si lidé chtějí natočit. V tomto případě je video jasným důkazem o problémech hasičského vozu, které jsou především způsobené řidičem. Co na video říkáte? Byli studenti v bezprostředním ohrožení života?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]