Při úpravě trávníku narazili na něco, co jim navždy změnilo život. Odborníci to nazvali objevem desetiletí

Fotografie: Depositphotos

Představte si situaci, kdy během obyčejného dne na vlastní zahradě při kopání narazíte na skrytý poklad. Manželé zůstali nevěřícně koukat.

Během práce na zahradě narazili Rich a Suzanne Gilson na předměty, které se na první pohled jevily jako obyčejné sklo a kořeny. K jejich velkému překvapení však zjistili, že tyto kořeny byly ve skutečnosti staré plátno, nacpané 10 a 20 dolarovými bankovkami z roku 1934. Ruličy byly původně ukryty ve skleněné nádobě a celkově obsahovaly 2 000 dolarů, uvádí NYPost.

Peníze, které byly v době Velké hospodářské krize vzácností

Objev vyvolal mnoho otázek ohledně původu peněz. Rich a Suzanne se dozvěděli, že jejich dům kdysi vlastnil muž jménem James Dempsey, který během těch nejtěžších let hospodářské krize pověřil svou dceru, aby peníze pohřbila. Tento krok byl myšlen jako preventivní opatření, způsob jak si uchovat finanční rezervu pro případ ještě horších časů.

Podle údajů na webu PositiveVibration to vypadá, že rodina později na zakopaný poklad zapomněla, nebo nebyli schopni určit přesné místo, kam dívka peníze ukryla. Suzanne se zajímala o to, jaká by byla dnešní hodnota nalezeného pokladu a zjistila, že 2 000 dolarů z roku 1934 by v současnosti mělo hodnotu přibližně 40 000 dolarů (cca 880 000 Kč).

Muž koupil v aukci tajný kontejner. Uvnitř našel něco, co překonalo jeho nejdivočejší sny

Hodnota peněz nezůstává stejná

Tento nález nejen ukazuje, jak se hodnota peněz mění časem, ale také otevírá okno do minulosti a připomíná výzvy, kterým čelili lidé v jednom z nejtemnějších období americké historie. Pro rodinu Gilsonových má tento objev hodnotu, která výrazně převyšuje jeho materiální aspekt. Na síti YouTube se Rich s jeho sledujícími podělil o to, že opravdové kouzlo tohoto nálezu tkví v příběhu, který tento poklad přináší.

Jedná se o hmatatelné propojení s minulostí, které přináší lekce o opatrnosti, naději a přežití. Tento příběh nás vyzývá k zamyšlení nad spojením, které máme s předchozími generacemi, a nad touhou zanechat něco cenného pro ty, kteří přijdou po nás. Nejedná se ale o jediný velký objev, o nálezu, který se povedl amatérskému hledači pokladů, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali již dříve.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*