Na internet unikly znepokojivé fotografie ze studentských kolejí. Za toto jsou nuceni platit vysoké částky

Fotografie: ŠJů (cs:ŠJů) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Toto video se rychle stalo virálním. Ceny nájmů stoupají a studenti často končí ve sdílených bytech s cizími lidmi nebo v naprosto nevyhovujících prostorech. 

Studentka z Durhamské univerzity našla pokoj za 800 eur (zhruba 20 346 Kč) měsíčně. Rozhodla se natočit video, ve kterém ukázala svůj sklepní pokoj. Mladá studentka chtěla tímto videem upozornit na velmi závažný problém s dostupností bydlení. Uživatelé byli šokováni a většina z nich by v takovém prostoru nechtěla trávit čas ani zadarmo.

Vysoké částky za neodpovídající prostory

Studenti jsou často nuceni platit vysoké nájemné, aby mohli navštěvovat školu, aniž by museli dojíždět nebo finančně zatěžovat své rodiče. I když pokoj vypadá na první pohled hezky, ve skutečnosti se nachází ve vlhkém a plesnivém sklepě. Ve videu, které se objevilo na sociální síti TikTok a zhlédnout ho můžete i níže, studentka vtipkuje o tom, jak by asi reagovali hosté, které by si chtěla přivést do svého bytu.

Video vyvolalo na internetu obrovskou diskusi. Nájmy jsou dnes podle webu Bigodino skutečně vysoké, zvláště ve velkých městech, a pro studenty, kteří ještě nemají stálý příjem, je velmi těžké si zajistit lepší bydlení. Mezi mnoha negativními komentáři se však objevily i pochvalné reakce, které ocenily odvahu dívky.

Až po koupi 100 let starého domu odhalila jeho největší tajemství. Tohle našla ve sklepě

Pokojík nakonec dokázala proměnit

Někteří uživatelé chválili její snahu přizpůsobit se těžkým podmínkám a vytěžit maximum ze svého sklepního pokoje, dokud nenajde něco lepšího, aby mohla dokončit studia a začít budovat svůj život. Našly se ale i takové, které poukazovaly na skutečnost, že prostor bez oken by neměl být pronajímán k bydlení.

@precarious_sagittarius + spiders, damp, baltic temps & steel bars on a 12” road-level window #student #uni #studenthousing #fyp ♬ original sound –

Studenti často končí ve sdílených bytech s cizími lidmi, aby snížili náklady na bydlení. Tato situace může vést k různým komplikacím a stresu, což může negativně ovlivnit jejich studijní výkony a celkový psychický stav. Navíc bydlení v nevyhovujících podmínkách může mít dlouhodobé zdravotní dopady, zejména pokud jde o vlhkost a plísně. O tom, jak s plísní bojovat, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali nedávno.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*