Lékař se nebál a veřejně vyzradil, z jakého důvodu byly prsty krále Karla III. červené a oteklé

Fotografie: Depositphotos

Britským králem se stal syn zesnulé královny Alžběty Karel. Ten měl před několika dny úplně červené a oteklé prsty. My víme, proč.

Před pár dny zemřela britská královna Alžběta II. a na její trůn usedl její syn Karel. O něj se nyní začaly média zajímat více než kdy dříve a to zejména kvůli jeho zdravotním problémům. K jedné věci se vyjádřil i lékař. Jde samozřejmě o prsty Karla, které byly červené a velmi oteklé. Lékař řekl, z jakého důvodu to bylo.

Británie má nového krále

Snímky rukou nového panovníka kolují po internetu od té doby, co zemřela jeho matka královna Alžběta II. Ta odešla ve věku 96 let a na trůn nastoupil nový král Karel III., kterému je 73 let. Poté, co byl zvolen a vyšly na povrch nějaké nové fotografie, rozpoutaly se na internetu různé diskuze a dotazy na jeho ruce. Na fotkách jsou totiž jasně vidět jeho červené a oteklé prsty.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Clarence House (@clarencehouse)

Dr Gareth Nye, docent na univerzitě v Chesteru, se také zapojil do debaty a řekl Daily Star , že rudé prsty krále mohou mít dokonce i více důvodů. Některé z nich jsou dokonce pravděpodobnější než jiné. Jednou z možností je edém nebo zadržování tekutin. Dr. Nye řekl, že otoky jsou stav, kdy tělo začne zadržovat tekutinu v končetinách, obvykle chodidlech a kotnících, ale také prstech, což způsobuje jejich otoky.

Může to mít více příčin

Otoky jsou běžný stav a většinou postihují osoby starší 65 let, protože jejich schopnost regulovat tekutiny je omezená. Další stav, který připadá v úvahu, je artritida. Je to vlastně další běžné onemocnění, kterým trpí zejména lidé starší 60 let. Často postihuje právě klouby na prstech. Doktor také zdůraznil, že tyto otoky nemusí představovat žádný vážný zdravotní problém.

Zdroj: Daily Star