Skvělé přírodní hnojivo pro extrémně rychlý růst rajčat. Bohatá úroda vás letos nemine

Fotografie: Depositphotos

Pokud máte před domem zahrádku a pěstujete rajčata, určitě chcete, aby byly o nejchutnější a také aby vám rostliny krásně rostly.

Chcete vědět, co dělat, abyste měli na zahradě krásná a zdravá rajčata? Vše záleží na přírodních hnojivech, která rostliny dobře pohnojí a zajistí vydatnou úrodu bez chemie. Cílem každého zahradníka je totiž úrodná zahrada a co vám udělá větší radost než lahodné a zdravé ovoce a zelenina. Nyní už to pro vás nebude žádný problém.

Co budete potřebovat

  • Voda
  • 100 g droždí
  • 0,5 kg cukru

Do velké mísy nalijte 2,5 litru vody a přidejte 0,5 kg cukru. Droždí rozpusťte ve sklenici teplé vody a nalijte do vody s cukrem. Počkejte několik dní, než roztok přestane kvasit, a nařeďte další vodou. Použijte asi 10 l vody na zředění jedné sklenice kvasnicového hnojiva. Všechny rostliny zalijte tímto přípravkem a až ochutnáte první sklizeň, pocítíte rozdíl. Vaše rajčata budou lahodná a šťavnatá.

Slepičí trus je také skvělý

Drůbeží trus je pro rajčata stejně užitečný jako minerální hnojiva. Obsahuje totiž dusík a fosfor. Velmi účinné bude, když použijete čerstvý trus zředěný vodou. Do kbelíku dejte ptačí trus a do toho nalijte vodu až po okraj. Směs nechte 7-10 dní venku, a poté opět zřeďte vodou. Použijte toto hnojivo mezi řadami rajčat, nalijte 5-6 litrů hnojiva na metr čtvereční.

Fotografie: Freepik

Kopřivové hnojivo

Někdy je třeba hnojivo obměnit a na to je skvělý kopřivový nálev. Vyrábí se z mladých listů kopřivy a má vysoký obsah dusíku, draslíku a železa. Kbelík naplňte kopřivami, zalijte vodou až po vrch kbelíku, přikryjte pokličkou a nechte 7 – 10 dní na teplém místě. Tato hnojiva by však neměla být používána více než dvakrát měsíčně.

Zdroj: GardeningKnowHow, Gardening

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]