Banánová slupka nepatří do koše. Existuje pro ni celá řada využití

Banánové slupky jsou pro většinu lidí odpadem, jelikož je zajímá jenom to, co je uvnitř. Vy buďte chytřejší a seznamte se s tím, co vám taková banánová slupka může nabídnout. Až zjistíte všechna její pozitiva, tak budete litovat, že někdy došlo k situaci, že jste ji hodili do odpadkového koše.

Čistí vodu

Ano, slupky z banánů dokážou i vyčistit vodu. Pokud se obáváte obsahu mědi nebo také olova, dejte do nádoby s vodou kousek slupky. Ta dokáže dané kovy jednoduše absorbovat. A kvalita vody je o poznání lepší.

Hnojí rostliny

Banánové slupky jsou skvělým hnojivem. Stačí slupku nakrájet a nechat ji jeden den louhovat ve sklenici vody. Tuto tekutinu následně zředíte v poměru 1:5 a poté používáte k běžnému zalévání vašich pokojovek.

Čistí šperky

Máte stříbrné šperky, které začínají být zašlé? Nezoufejte, jelikož jsou cesty, jak jim obnovit lesk a krásu. Stačí banánové slupky. Ty nakrájejte a rozmixujte s trochou vody. Vznikne pasta, kterou na stříbro nanesete a necháte působit.

Chrání kůži

Co v případě, kdy vás kousne komár, nebo vás píchne vosa? Potom je na místě kůži ošetřit. Nejlépe tak, že na ni přiložíte banánovou slupku. Pokud bude studená, vytažená z lednice, je to jenom dobře.

Zlepšuje krásu

Ano, banánová slupka dokáže dobře pomáhat i vaší kráse. Třeba tak, že zmírňuje akné. Potírejte s ní svůj obličej, nebo z ní a trochy vody vytvořte velmi jednoduchou pastu, kterou na obličej naneste.

Kromě kůže ji můžete použít také na své zuby. Jak je zlepší? Dokáže je velmi zajímavě vybělit. A to hlavně pro minerály, kterými jsou draslík, vápník, hořčík, mangan a fosfor. Stačí slupkou přejíždět po zubech a po pár týdnech budou krásnější.

Vyleští boty

Máte černé nebo jiné boty a chcete je dokonale vyleštit? Tak použijte banánovou slupku. Přesně tou boty několikrát přejíždějte. Potom je dočistěte papírovou utěrkou a budou se lesknout jako nikdy předtím.

Pomůže zhubnout

Co banány obsahují? Je to draslík. Ten dokáže stimulovat metabolismus a tak vám pomůže zhubnout. Kromě banánu jako takového se nebojte ani slupek. Ty stačí nasekat na kaši a tu přidávejte do jídel, nebo ji rozpusťte ve vodě a vypijte.

Zlepšují zdraví

Některé výzkumy ukazují, že banánová slupka je unikátním pomocníkem v případě boje proti rakovině. Působí nejenom preventivně, ale dokáže také výrazně napomoci samotné léčbě. A to díky vlastnostem, které stimulují tvorbu bílých krvinek.

Zlepšuje vaše jídlo

Pečete maso a chcete, aby bylo dokonale měkké a křehké? Pokud ano, tak dejte do trouby, přímo do pekáče k masu pár kousků banánových slupek. Budete překvapeni tím, co vše to dokáže s masem udělat.

Fotografie: Pixabay