Maminka zachránila miminko díky velké náhodě. Fotografie dítěte odhalila vážné onemocnění

Fotografie: Depositphotos

Asi každý rodič má v telefonu tisíce fotek svého dítěte. A ono se není vůbec čemu divit, podle každého je právě jeho dítě to nejkrásnější.

Telefon maminky Josie Rock je plný fotografií jejího malého syna. Ale mezi těmi všemi byla jedna, na kterou když se podívala, velice ji to znepokojilo. Jejímu synovi Asherovi byly pouhé čtyři měsíce, když ho omylem vyfotila i s bleskem. Oči chlapce se tak rozšířily a matka tomu nevěnovala žádnou velkou pozornost. Až do chvíle, než si o pár dní později začala tyto fotky znova prohlížet.

Fotografie ukázala svým kolegům

Když se na tyto fotografie znova dívala, právě u této jedné si všimla, že Asherova zornička není černá, ale je bílá. To ji neuvěřitelně vyděsilo a tak se rozhodla, že tu fotku ukáže i svým kolegům. Josie totiž pracovala jako porodní asistentka a za dob svého studia se dozvěděla, že bílá zornička v oku dítěte může znamenat, že dítě onemocnělo rakovinou. Začala tedy svého syna více fotit a byla naprosto zoufalá.

Nakonec se obrátila na lékaře

Když ale fotografie ukázala kolegům, řekli jí, ať si z toho nic nedělá, že to určitě nebude nic znamenat. Nebrali její obavy vůbec vážně. Nakonec ale fotografii ukázala i dětskému lékaři a ten bohužel potvrdil to, čeho se nejvíce bála. Doktor zhasl světlo v místnosti a hluboce se zadíval Asherovi do očí. V tu chvíli řekl, že rozhodně něco není v pořádku. Josie se rozplakala, přece její malé miminko nemůže mít rakovinu.

Asher bohužel zůstal na oko slepý

Rakovina byla nakonec opravdu diagnostikována a malý Asher musel podstoupit složitou léčbu, aby nádor mohl být odstraněn. Asherův příběh se stal velice populárním a jeho rodina od té doby poskytla velkou řadu rozhovorů a doufá, že tento příběh dostane nemoc do podvědomí lidí. Dnes je Asher bohužel na jedno oko slepý, ale i přes to je to zdravý a šťastný chlapec, který si plně užívá života.

Fotografie: Pixabay

Ještě, že Asherova matka nedala na své kolegy a zašla za lékařem. Dost možná tím svému synovi zachránila život a ona si to velice dobře uvědomuje. Nikdy není zbytečné navštívit lékaře, i kdyby to nic nemělo být.

Zdroj: Mammastobene

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]