Metoda číslo jedna v boji proti zácpě a nadýmání. Nenechte si již nikdy znepříjemňovat život

Fotografie: Freepik

V dnešním moderním a uspěchaném světě většina lidí nedodržuje zdravý životní styl. Přispívá k tomu nejen sedavý způsob života, ale i stres a strava bohatá na cukry a tuky.

Strava bohatá na tuky a cukry ovlivňuje negativním způsobem nejen naše zdraví a postavu, ale také má negativní dopad na náš trávicí systém. Není proto výjimkou, že se u nás velmi často vyskytují problémy jako je nadýmání nebo zácpa. Problémy s trávením jsou v poslední době více rozšířené, než tomu bylo v minulosti. Existuje ale jednoduchý domácí recept, který si můžeme snadno připravit a vyhnout se tak zbytečné konzumace chemických látek a léků.

Fotografie: Pexels

Jakým způsobem problémy se zažíváním vznikají

Jednou z nejčastějších poruch trávení, která trápí většinu populace, je zácpa. Ta je charakterizována obtížemi nebo přímo neschopností se vyprázdnit. Tento proces je obvykle provázen nadýmáním, silnými bolestmi břicha a značným nepohodlím. Stolice je velmi tvrdá a při vyprazdňování nám velmi často může způsobit i nepříjemné poranění. K zácpě můžeme hovořit v případě, že k našemu vyprázdnění během jednoho týdne dojde méně než třikrát.

Fotografie: Pexels

Zácpa je pro naše tělo nejen velmi nepříjemná , ale také vyčerpávající. V jejím důsledky můžeme často pociťovat únavu, pálení žáhy, bolesti hlavy, ale i ceny výskyt hemoroidů. Proto je dobré tento stav začít včas léčit, nebo ještě lépe, předcházet mu.

Velmi dobrým pomocníkem je v případě zácpy zavodnění organismu, ale i příjem dostatečného množství vlákniny. Funkčnost našich střev také pozitivním způsobem ovlivní a podpoří chůze.

Recept na domácí lék na nadýmání

Přípravek, který nám s problémy s nadýmání pomůže, si můžeme snadno připravit doma. Budeme na něj potřebovat 2 lžíce jablečného octa, 2 lžíce medu a šálek vlažné vody. Všechny ingredience jednoduše smícháme a vznikly nápoj vypijeme.

Pro dosažení nejlepších účinků je vhodné jej pít ráno a to ideálně hned po probuzení, na ještě lačný žaludek. Díky tomu dojde k eliminaci toxinů, které se hromadí v našich střevech a tím i k jejich lepší průchodnosti.

Fotografie: Pexels

Jablečný ocet obsahuje velké množství bioaktivních složek. Mimo jiné také speciální bakterií, která se podílí na rozkladu potravin. Díky ní dochází k regulaci střevní činnosti a také k obnově střevního prostředí. Podílí se na snížení hladiny cukru v těle a tím i regulaci krevního tlaku. Med má mírně projímavé účinky. To je dáno hlavně obsahem fruktózy, která dokáže kompenzovat nedostatek vody v těle, který je způsoben poruchou trávení. Navíc je bohatým zdrojem vitamínů, hořčíku a velkého množství antioxidantů, které jsou pro naše tělo prospěšné.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]