Zbavení se křečových žil přírodní cestou: 3 lžíce aloe vera gelu, 1/2 hrníčku jablečného octu a 1/2 hrnku mrkve

Fotografie: Pixabay

Mezi časté zdravotní potíže patří i křečové žíly, které dokážou hodně potrápit. Pokud je to i váš případ, zkuste triky na jejich zmírnění či odstranění.

V životě každého člověka se čas od času mohou objevit nějaké zdravotní komplikace. Pokud se jedná o několikadenní nevolnost, je velká pravděpodobnost, že je to způsobeno špatnou stravou nebo jiným pochybením. Jakmile by se ale u vás objevily křečové žíly, měli byste je začít ihned léčit. Proti křečovým žilám funguje i několik přírodních metod, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Vznik křečových žil

Křečové žíly se mohou objevit u kohokoliv a je zcela jedno, kolik je dané osobě let. Můžete však udělat několik věcí, díky nimž se křečovým žilám vyhnete, a mezi takové patří i dostatek pohybu. Křečové žíly vznikají v momentě, kdy přestanou být pružné hluboké žíly a začne se v nich hromadit krev. Ta poté žíly rozšiřuje a vzniknou křečové žíly. Abyste se jich zbavili, můžete vyzkoušet několik triků.

Směs na křečové žíly

I když by vám většina lidí poradila dostatek pohybu, pokud již křečové žíly máte, můžete si vyzkoušet například směs na odstranění tohoto problému. Budete potřebovat: 3 lžíce aloe vera gelu, 1/2 hrníčku jablečného octu a 1/2 hrnku mrkve. Všechny tyto ingredience dejte do mixéru a umíchejte dohladka.

Až budete mít směs hotovou, jednoduše ji naneste na postižená místa a nohy pak obmotejte obvazem. Jakmile budete mít směs nanesenou a nohy obvázané, položte nohy mírně nahoru. S tím vám pomůže například židle nebo zeď. Směs nechte působit hodinu a poté ji opláchněte vlažnou vodou. Směs používejte alespoň týden každý den.

Aloe vera
Fotografie: Pixabay

Proč používat ocet

Možná si říkáte, proč do této směsi přidávat i ocet, ale tato látka má několik zázračných účinků. Ocet totiž dokáže ředit krev a působí protizánětlivě. Mrkev v této směsi je zase silným antioxidantem a jakmile zkombinujete tyto suroviny, dostanete téměř zázračný lék, který vám pomůže v boji s křečovými žilami.

Dbejte na správnou stravu

Jestliže byste rádi vyzkoušeli další metody proti křečovým žilám, měli byste se zaměřit na svůj jídelníček. Do stravy zařaďte více citrusových plodů, pohanky a lesního ovoce. Určitě se nebojte i dalších zdravých potravin, protože zdravá strava svědčí každému člověku a pomůže vám cítit se lépe. Zároveň bude mít vaše tělo více energie na boj s nemocemi.

Zdroj: Healthline, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*