Řidič natočil toulavého psa na přechodu: „Byl moudřejší než někteří chodci,“ vzkazuje a přikládá video

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution 2.0

Přechody jsou častokrát velmi nebezpečné, protože ne všichni řidiči dávají chodcům na tomto místě přednost. Tento toulavý pes ale ukázal, že moc dobře chápe, jak se má na přechodu chovat.

Každý člověk musí občas přejít přechod a měl by přitom na sebe dávat velký pozor. Vždy je potřeba se pořádně rozhlédnout, i když je přechod řízen semafory. Správně by řidiči motorových vozidel měli chodce vždy pustit, ale v realitě to tak úplně nefunguje. Tento pes si ovšem na přechodu poradil velmi dobře a poté ho bezpečně přešel.

Přednost chodce na přechodu

Jakmile si řidič motorového vozidla všimne, že stojí na přechodu člověk, který hodlá přes přechod přejít, musí chodci umožnit bezpečně vozovku přejít, aniž by tuto osobu nějak omezil nebo ohrozil. I přes tuto skutečnost ale mnoho řidičů toto pravidlo silničního provozu ignoruje, a někdy se tak stane, že člověk na přechodu čeká i pár minut, než ho někdo pustí.

Přechod řízený semaforem

Některé přechody jsou opatřeny pouze dopravní cedulí, která upozorňuje řidiče motorových vozidel na přechod. Na takovém přechodu se musíte řádně rozhlédnout doprava i doleva a pokud zrovna nic nejede, můžete přejít. Dále je možné tento přechod bezpečně přejít v momentě, když vás řidiči z obou směrů pustí. Naštěstí existují i přechody, jež jsou řízené pomocí semaforů.

Při příchodu k přechodu stačí zmáčknout tlačítko a počkat si na zelenou. V tu chvíli dostanou řidiči červenou a musí zastavit. I přes to se ale nezapomeňte rozhlédnout do obou stran, kdyby červenou nějaký řidič ignoroval nebo si jí nevšiml. Pouhým rozhlédnutím na obě strany si zajistíte bezpečný přechod přes vozovku.

přechod, zebra
Fotografie: Pixabay

Pes na přechodu

Je velmi pravděpodobné, že pokud by nějaký řidič motorového vozidla viděl na přechodu psa, nejspíše by ho pustil, aby mohl bezpečně přejít. Ne každý má ale podobné uvažování. Tento pes naštěstí moc dobře věděl, jak má přechod přejít, a mohl by se tak stát vzorem pro mnoho lidí.

Tohoto psa si všiml jeden řidič, který zrovna projížděl městem a zvíře na přechodu uviděl. Před přechodem tedy zastavil, aby zvířeti umožnil bezpečně přejít. V tu chvíli se ale stalo něco, co řidič vůbec nečekal. Pes se ještě před vstupem do silnice podíval i na druhou stranu, zda něco nejede, a až poté silnici přeběhl. Řidič si pak stáhl video ze své palubní kamery a nahrál ho na sociální sítě, aby se o zážitek podělil s ostatními uživateli. Nezapomněl také vzkázat svůj názor, že pes byl moudřejší než někteří chodci.

Zdroj: Motofilm

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*