Zemřel jim 10letý syn. O tři roky později zemřel i ten 16letý. Vymodlili si však jeho návrat

lékaři resuscitují muže
Fotografie: Freepik

Žádný rodič nechce něco takového zažít. Jeden syn jim už zemřel a najednou dostali telefonát, aby se přijeli rozloučit do nemocnice s tím starším. Pak se však stal zázrak.

Creig a Jeniffer Berkovi se sotva vzpamatovali ze smrti svého 10letého syna, když byl jejich 16letý syn prohlášen za mrtvého. Ten den se Sammy vydal s přáteli do tělocvičny, aby lezli na umělou horolezeckou stěnu. Sammy na ni vylezl jako první, však poté bezvládně spadl dolů. Na místě byl naštěstí lékař, který ho začal ihned resuscitovat, ale marně. Sammy byl po převozu do nemocnice prohlášen za mrtvého.

Dvě hodiny ho resuscitovali

To rodiče nechtěli slyšet. Manželé Berkovi z amerického Houstonu tedy spěchali do nemocnice. Když přijeli, lékaři je k synovi pustili, aby se mohli rozloučit. Sammyho resuscitovali přes dvě hodiny, ale marně, byl mrtvý. Nešťastní rodiče už nemohli nic dělat. Mluvili na něj a ujišťovali ho, jak moc ho milují a jak je jim líto, že ho nedokázali zachránit. Jeho maminka se začala modlit.

Pak si jeho otec všiml, že se Sammymu několikrát pohnula brada. Okamžitě zburcovali lékaře, ten jim však řekl, že se jedná o posmrtný reflex. Pak si Jennifer všimla, že jeho krk začíná fialovět a jeho krční tepna pulzuje, jako by mu tlouklo srdce. Znovu zalarmovali lékaře a tentokrát už nezaváhali a okamžitě se ho snažili opět přivést k životu. „Udělali všechno možné, aby ho stabilizovali. Bylo to neskutečné,“ vzpomíná jeho otec na druhou šanci na život, kterou jejich mladší Frankie nikdy nedostal.

Lékaři mu šance nedávali

I když ho tehdy resuscitoval sám Creig, který měl zkušenosti jako hasič, jeho mladší syn zástavu srdce nepřežil. Sammy však ano, a to bylo pro jeho rodiče něco nepopsatelného. Nemysleli na nic, jen na to, že jejich syn žije. Lékaři však věděli, že po tak dlouhé době, co byl Sammův mozek bez kyslíku, nebude už nikdy jako dřív a nejspíš zůstane trvale odkázán na celodenní péči.

Matka se nemohla vyrovnat se smrtí své dcery. Jednoho dne u ní v pokoji našla tajemný dopis, který jí přinesl klid na duši

Sammy dlouho zůstával na jednotce intenzivní péče a byl napojený na ventilátor. Jediný reflex, který mu zůstal, bylo mrkání. Lékaři byli přesvědčeni, že se Sammy z tohoto stavu už nedostane. Rodiče se však nevzdávali. Jennifer mu pošeptala: „Možná si všichni myslí, že mě neslyšíš, ale já tě znám. Už se ti to povedlo dole na pohotovosti a já vím, že to uděláš znovu.“ A měla pravdu. Poté, co mu rodiče pouštěli jeho oblíbenou hudbu a chovali se k němu, jako by byl při vědomí, se jejich syn začal postupně probírat.

Nakonec se zjistilo, že má genetickou srdeční vadu, stejně jako měl jeho bratr. Po tomto zjištění lékaři Sammymu nasadili příslušnou léčbu. V současnosti je na vozíčku, ale velmi rychle se učí a zlepšuje. Pro lékaře je Sammy naprostým zázrakem a nikdo nechápe, jak je možné, že se z tak těžkého stavu dostal. Nejšťastnější jsou však jeho rodiče, kteří si nakonec vymodlili návrat druhého syna, o něhož už znovu nechtěli přijít.

Zdroj: Scoop

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]