Rodinný pes zachránil dítě před agresivní chůvou. Příběh, který je varováním pro všechny rodiče

Fotografie: Freepik

Rodiče si najali chůvu pro svého několikaměsíčního syna, aby se mohli vrátit do práce. Na chůvino surové zacházení s batoletem upozornil až rodinný pes Killian.

Někteří rodiče chtějí či musí nastoupit zpět do práce již krátce po narození jejich potomka. Tato povinnost vrátit se takřka bezprostředně po porodu do svého původního zaměstnání, stejně jako praxe najímat pro své děti chůvy, je rozšířená především v zahraničí. Bohužel o tom, že člověk při výběru chůvy, jíž svěří své dítě, nemůže být nikdy dost opatrný, se přesvědčili manželé Benjamin a Hope na vlastní kůži. Chůva, kterou si vybrali, jejich syna dlouhodobě týrala. Na problém upozornil až jejich pes.

Rodiče si mysleli, že udělali vše správně

Když manželé Hope a Benjamin, kteří žijí ve Spojených státech amerických, najímali chůvu pro svého syna, dali si na celém procesu výběru záležet. Na zadaný inzerát jim odpovědělo hned několik zájemců, o nichž si nejprve zjistili volně dostupné informace na internetu (například reference od rodin, kterým již dítě hlídali). S těmi, kteří splňovali jejich nároky, si následně domluvili osobní pohovory.

Fotografie: Freepik

Rodiče dbali zejména na to, aby se s uchazeči sešli na neutrálním místě a bez přítomnosti jejich malého syna. Snažili se totiž získat co možná nejobjektivnější první dojem. Při pohovorech na ně udělala největší dojem jistá Alexis Khan, která v nich vzbudila falešný pocit důvěryhodnosti. Poté, co se ji rozhodli najmout, jí sdělili svoji adresu a žena k nim záhy přijela. Ovšem již tehdy k ní byl jejich, jinak klidný a přátelský pes, značně nedůvěřivý. Manželé tomu nicméně nepřikládali zvláštní význam.

Nikdy si neodpustí, že nechali svého syna týrat

Hope na otázku, proč chování svého psa ignorovali, odpověděla: „Killian je pohodový pes, který tak zvaně pouští hrůzu na všechny nově příchozí. Poté, co návštěva vejde do domu, tak se zklidní. Mysleli jsme, že v případě Alexis je to stejné. Ovšem po několika měsících se mu při jejím příchodu začaly ježit chlupy na zádech a dokonce jsme ho několikrát museli chytit, aby ji nenapadl.“ Až poté, co se pes začal vůči chůvě projevovat agresivně, rodiče napadlo, že asi není vše v pořádku.

Fotografie: Freepik

Alexix Khan hlídala jejich několikaměsíčního syna několik dní v týdnu po dobu pěti měsíců. Za tento čas nikdy podezření rodičů nevzbudila. Navenek vypadala jako milá, sympatická chůva, která má jejich syna ráda. Ovšem v souvislosti s Killianovou reakcí na ni, se rodiče rozhodli, že ji vyzkouší.

Pod pohovku v obývacím pokoji umístili iPhone, na kterém zapnuli nahrávání zvuku. Aby si pojistili, že uslyší i dění v dětském pokoji, zapnuli rovněž dětskou chůvičku (jednotky umístili v dětském a obývacím pokoji). Pořízená nahrávka jim doslova vyrazila dech. Byla na ní slyšet Alexis, jak na jejich syna sprostě křičí, nadává mu a bije ho (bití bylo následováno žalostným pláčem).

Fotografie: Freepik

Poté, co rodiče chůvu konfrontovali, tak se přiznala. To ovšem manželům nestačilo a na její chování podali podnět na policii. Alexis byla následně odsouzená ke třem letům vězení za týrání svěřeného dítěte. Benjamin a Hope si ovšem nikdy neodpustí, že svého syna vystavili tak surovému chování. Pokud by mohli manželé cokoliv změnit, dle svých slov by do místnosti instalovali kameru, která by permanentně monitorovala chůvino chování k jejich synovi. Rovněž by dříve naslouchali svému psu a své intuici.

Zdroj: YouTube / Mental Health Network

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]