Shiba inu se poprvé setkal s miminkem. Jeho reakce na nového parťáka se okamžitě stala hitem internetu na celém světě

Fotografie: Depositphotos

Na cestě bylo miminko a rodina netušila, jak bude jejich pes reagovat po setkání s novým členem rodiny. Ale protože rodiče očekávali, že se z nich stanou nejlepší přátelé.

Všichni dobře víme, že psi jsou skutečnými hvězdami webu. Od té doby, co doba internetu způsobila v našich životech revoluci, dosáhli určitého úspěchu i psi. Stali se totiž jedněmi z nejvirálnějších témat na internetu. Jejich příběhy a videa jsou na nástěnkách sociálních sítí vždy v popředí zájmu. A když k tomuto zjevnému úspěchu psů přidáme ještě děti, pak jsme našli ideální recept na to, jak z videa udělat virální video ve světě internetu.

Shiba inu si hraje

Jakmile bylo malé miminko přineseno domů, reakce psa byla opravdu překvapivá a všechny ohromila. Místo aby žárlil, udělal pro svého lidského bratra něco ještě rozkošnějšího. Když matka položila autosedačku s miminkem vedle shiba inu, pozorně si spící dítě prohlédla a v tu chvíli ji napadlo, jestli se ho nepokusí poškrábat nebo na něj třeba nezačne štěkat, ale nic z toho se nestalo. Vlastně si k němu přičichla a začala tlapkou pohupovat sedačkou.

Matka pocítila úlevu, protože mezi jejími milujícími se dětmi vzniklo okamžité spojení. Často žertují, jak ušetří hlídání spoustu peněz, protože to nejlepší už mají doma. Pes se do malého člověka jednoduše zamiloval a byla to láska na první pohled.

Řídí se instinktem

Ačkoli mohou být někdy tvrdohlaví, shiba inu jsou většinou zvědavá štěňata, která dokážou snadno rozesmát lidi svými jedinečnými kousky. Odborníci tvrdí, že toto plemeno je díky své bystré paměti jedním z nejlepších hlídacích psů. Mohou upozornit svého majitele, pokud si všimnou, že něco není na svém místě. Skvěle se učí a velmi rychle si zapamatují povely. A co je nejdůležitější, jsou neuvěřitelně loajální a ochrání svou rodinu, ať se děje, co se děje.

Fotografie: Freepik

Při práci se psy a dětmi nesmíme nikdy nic považovat za samozřejmost. Nesmíme zapomenout mít sto očí a dobře sledovat situaci. I když je náš pes ten nejhodnější na světě a nikdy nejevil známky násilí. Nikdy totiž nesmíme zapomínat, že psi jsou zvířata, která se řídí instinktem. A že kombinace instinktů s nepředvídatelným a iracionálním chováním dětí může vést k velmi nepříjemným situacím.

Shiba Inu hlídá

Vraťme se tedy k videu, na kterém se shiba inu poprvé setkává s dítětem. Něžný okamžik, který naštěstí majitelé psa i noví rodiče dítěte pohotově natočili. Tváří v tvář svému novému příteli byl malý pes rozhodně milý a něžný. Reagoval s jedinečnou přirozeností a jemností. Nemyslíte, že jim to spolu sluší?

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]