Ke každé nevěstě patří neodmyslitelně i svatební kytička. Ne vždy se musí jednat o kytku živou. V případě, že nevěsta či ženich jsou alergici, je ideální volba kytka umělá. Ale to neznamená, že se musí nutně jednat o nudnou či nevzhlednou kytičku. Ať si zvolíte kytku z umělé hmoty, papíru, látky nebo třeba háčkovanou. Každopádně by svatební kytka měla ladit se stylem svatebních šatů a utvářet tak úhledný celek. To znamená, že první si nastávající nevěsta vybere šaty a pak podle nich zvolí i kytku. Dělat to obráceně by nedávalo smysl.
Kytku vybírá nevěsta, ale vyzvedává ji ženich
V dřívějších letech vybíral nevěstě kytku ženich. Ale ruku na srdce. Pokud by měl koupit kytku k narozeninám či Valentýnku, je to zcela něco jiného. Ženich by správně neměl až do posledního okamžiku vědět, jaké bude mít nevěsta šaty a proto je pravděpodobné, že by se netrefil. Vyzvednutí a zaplacení kytky už je věc druhá. To je záležitost, která stále zůstala ponechána ženichovi, ale výběr správné svatební kytky provádí nevěsta nebo její pomocníci, kteří vědí, jaké šaty bude mít v den D na sobě.
Šaty a kytka by měly společně ladit
Svatební kytky mohou být kulaté, převislé, extravagantní, jednoduché kytky s dlouhým jednotným stonkem a mnoho dalších. U šatů bílé barvy nehraje důležitou roli barva kytky, ale spíše jaký jsme typ v barvové typologii. Pokud mají svatební šaty modrou či růžovou výšivku, ladíme kytku ve stejném tónu. U šatů krémové barvy opět ladíme kytku ve stejných barvách a může být i lososová či jemně oranžová. S kytkou pro nevěstu by pak měla ladit i další květinová výzdoba. Samozřejmě nelze ovlivnit jakou kytku koupí nevěstě a ženichovi hosté, ale výzdoba by se měla nést ve stejném stylu, jako je svatební kytička a barvy, které bude mít na sobě nevěsta a ženich.
Fotografie publikována se svolením Feelart Photography Photography/FreeDigitalPhotos.net