Rozlučte se s vysokými účty za topení: Instalatér prozradil řešení, jak ušetřit nemalé peníze – energetické společnosti ho nenávidí

Fotografie: Svět Kreativity

Lidé stále hledají oblasti, kde ušetřit co nejvíce peněz. V dnešní době se bohužel zdá, že nejvíce nákladné budou energie. Proto zkuste několik triků, jak šetřit peníze za vytápění i v zimě.

Energie neustále zdražují a spousta lidí začíná řešit otázku financí více než kdy jindy. Nemusíte však utrácet hromady peněz za topení jen proto, abyste se v zimě cítili doma příjemně. V tomto případě existuje několik řešení, budete-li dodržovat několik jednoduchých pravidel, vaší peněžence rozhodně neublížíte.

Nainstalujte fólii odrážející teplo

Teplota v místnosti vzroste minimálně o 3 stupně, pokud na stěnu za radiátorem nainstalujete fólii odrážející teplo. V létě bude bránit vyhřívání prostoru, protože bude působit jako bariéra pro vstup tepla skrze okno, v zimě zase naopak udrží teplo v bytě delší dobu. Proto stačí domácnost vytopit a poté topení vypnout.

Silikonové proužky do starých oken

Pokud jsou v domě nainstalována stará okna, jistě profukují. Je proto potřeba do mezer aplikovat silikonové proužky, aby neunikalo teplo z domu. Speciální lepicí a izolační pásky velmi dobře utěsní spáry. Jsou-li pryžové izolační proužky na okně delší dobu, zkontrolujte, zda stále dobře těsní. Guma se postupem času kazí, opotřebovává a poté již neplní svou původní funkci.

Můžete si také vyrobit polštářky vyplněné molitanem nebo polystyrenem a položit je ke spodní části oken na parapety. Dobře izolují a nepropouštějí teplo ven. V noci můžete jeden z těchto polštářků umístit také k prahu hlavních dveří nebo, máte-li dvoukřídlé dveře, mezi ně.

Fotografie: Pexels

Další triky pro udržení tepla v domě

Po použití trouby nechte její dvířka otevřená, aby se vzduch v místnosti snadněji prohřál. Když venku svítí slunce, roztáhněte závěsy a pusťte do domu co nejvíce slunečního světla. Sluneční paprsky dokážou byt i v zimě pořádně vytopit. Odsuňte nábytek od topení, aby mohlo teplo v bytě lépe cirkulovat.

V chladnějším období používejte co nejsilnější koberec, i když preferujete holou podlahu. Silnější koberec zvýší teplotu v bytě o pár stupňů. Horká pára po sprchování a koupání také dobře prohřeje byt. Až budete hotovi, nechte dveře koupelny otevřené. I taková maličkost zajistí, že vám bude doma mnohem příjemněji, aniž by vás to stálo peníze.

Zdroj: TheSpruce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*