Rozpuštění hlenu zvládne zázvor, citron a kurkuma

Rozpuštění hlenu je nejlepší zvládnout přírodní cestou. Seznámíme vás s výčtem úplně běžných potravin, které jsou na to nejlepší. Nejen, že v nich nenajdete chemii, jako v různých tabletách, ale také je kladem že vyjdou na pár korun. Většina lidí je má doma a tak nebudete muset do lékárny. Zajímá vás, o jaké zázraky se jedná?

Zázvor

Když jste nachlazení, je zázvor obecně doporučován jako velmi dobrý pomocník. Kromě toho že vám pomůže bojovat s nemocí se také pozitivně podepíše na rozpuštění hlenu. O důvod více, proč na něho nezapomínat. Ideální volnou je zázvorový čaj, který lze připravit z čerstvého strouhaného zázvoru s trochou medu.

Citron

Další pomocník, který jak zlepší imunitu vašeho těla, tak umí i dobře rozpouštět hlen. Abyste zvládli jeho kyselou chuť, můžete si z něho udělat citronádu, stejně jako ho lze přidávat i do čaje. Třeba toho zázvorového.

Med

Další velmi dobrý pomocník na rozpuštění hlenu. Navíc má i řadu dalších velmi prospěšných látek. Klidně si můžete dát párkrát denně jednu lžičku. Anebo jím můžete dosladit onen zázvorový čaj s citronem a skvěle hned využít kombinaci tří velmi účinných látek.

Kurkuma

Zajímavé exotické koření, které se skvěle vyjímá v exotických jídlech. Klidně ji můžete do některého přidat. Stejně tak však lze rozpustit lžičku tohoto koření ve vodě a tu potom vypít. I to napomůže k velmi rychlému a také k poměrně efektivnímu rozpuštění hlenu.

Jablečný ocet

Mnoho z vás jistě používá ten klasický lihový, který ale nemáme na mysli. Chcete vám představit jablečný ocet, který není tak silný a má i lepší vůni i chuť. Stačí jednu lžičku rozmíchat v hrnku s vodou a vypít. Uvidíte, že není tak drastický. A s hlenem si skvěle poradí.

Tymián

Zajímavé koření, které vaše jídlo skvěle ochutí i ovoní. My se však podíváme na verzi jinou. A tou je tymiánový čaj. Zalijte dvě lžíce horkou vodou a následně inhalujte vonné vodní páry. Když má čaj přijatelnou teplotu, tak ho vypijte. Pomůžete tělu hned dvakrát.