Ručně vyrobený obal na knihu zpříjemní její čtení

24Čtení patří k relaxačním činnostem, při kterých se pohodlně uvelebíme na lenošce, v křesle či v posteli a necháme se pohltit příběhem o kterém se dozvídáme v knížce. Snad každý z nás má alespoň jednu oblíbenou knihu, ke které se rád opakovaně vrací, někdo má takových knížek hned celou knihovnu, jiný by je ani nedokázal spočítat. Ať tak či onak, o knihy je třeba pečlivě se starat a zacházet s nimi s citem.

Knihy jsou věrnými společníky při dlouhých zimních večerech, krátí nekonečně dlouhé chvíle při čekání na příjezd autobusu, vlaku či tramvaje a jsou příjemným zpestřením ve chvílích, kdy zrovna není co dělat.

Hlavně nepoškodit!

Máte-li doma knihu, která nepatří zrovna k nejlevnějším nebo ke které máte určité srdeční pouto, snažíte se, aby se nějakým způsobem nepoškodila. Součástí většiny knih je i obal, který dělá knihu zajímavější, zpravidla ho zdobí nějaký obrázek či jméno autora napsáno poutavým písmem. Jakmile se obal poškodí, natrhne nebo zmačká, ztrácí kniha na svém kouzlu a mnoho lidí tuto skutečnost nese velmi těžce. Jakmile se o své knihy nestaráte, necháváte je válet „ladem-skladem“ všude možně po bytě, je více než pravděpodobné, že se vám za toto jednání kniha odvděčí nepěkně vyhlížejícím obalem.

Ručně vyrobený obal knihu ochrání i zpestří

Kreativní obaly dodají vašim knihám úplně novou tvář. Vyrobit si je můžete z pohodlí svého domova, stačí mít jen šikovný nápad, špetku trpělivosti, šicí stroj nebo háček. Výběr náčiní záleží na technice, kterou pro výrobu svého obalu zvolíte. Ušit si nebo uháčkovat takový obal na knihy je nejen příjemnou zábavou, ale zároveň i prací, na jejímž konci získáte ochranu pro vaše knížky, takže si je nepoškodíte v kabelce či v přeplněném batohu. Fantazii se meze nekladou, vámi zhotovený obal vypoví leccos i o vašem vkusu a originalitě, kterou disponujete.

Originální záložka láká knihu znovu otevřít

Snad každému z nás se někdy stalo, že měl rozečtenou nějakou zajímavou knížku, od které se jen horko těžko odchází, ale i přesto jsme ji museli zavřít. Abyste si následně ušetřili nějakou tu minutu hledáním poslední přečtené stránky, což dokáže otrávit náladu nebo dokonce úplně odradit od čtení, vyrobte si vlastní originální záložku, díky které se k rozečtené knize budete velmi rádi vracet. Záložku si můžete vyrobit naprosto z čehokoli – z papíru, plsti, kousku látky nebo si ji uháčkujte. Fantazii můžete pustit na plné obrátky, vyrobit si záložku ve tvaru rozjařeného ksichtíku, přilepit na ní mrkající očička, ozdobit ji různými třpytkami a prkotinkami tak, jak je to vašemu srdci blízké.

Fotografie: flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]