Sevřete pěst a dobře si ji prohlédněte. Poloha prstů o vás řekne mnoho zajímavostí

Podívejte se na svou ruku, když je sevřená v pěst. Co vám to říká? To se dozvíte v následujícím textu. Je toho mnoho. Existuje povolání, které je založeno na neverbálním projevu člověka. Občas totiž mluvíme, i když mlčíme. A někdy je neverbální komunikace stejně tak důležitá, jako ta verbální. Například u pracovního pohovoru, ale také v běžné mezilidské komunikaci. Už jste někdy přemýšleli o tom, proč se vám ostatní lidé vyhýbají?

Pěst sevřít!

Aniž byste o tom nějak přemýšleli, sevřete pěst. Podle obrázku si vyberte, který se nejvíce podobá vaší pěsti. Podle toho se pak můžete dozvědět, jaký jste. Můžete vybírat z těchto možností:

  • palec nahoře, spočívající na dlani,
  • palec uvnitř,
  • palec směrem dolů, ale ven z dlaně,
  • palec směrem nahoru.

Palec nahoře spočívající na dlani

Palec volně položený nahoře na vaší dlani znamená, že jste velmi energický člověk. Odpočinek, je pro vás jen slovo, vy musíte pořád něco dělat. Svou energii investujete sami do sebe, rádi si rozšiřujete znalosti. Když se pro něco rozhodnete, nic vás nezastaví. Na druhou stranu nejdete přes mrtvoly, jste totiž velice empatický člověk se srdcem na správném místě. Vaše dynamika je inspirací pro ostatní lidé, mnoho z nich vám důvěřuje.

Palec uvnitř

Jestliže svůj palec schováváte uvnitř dlaně, znamená to, že se navenek až tak neprojevujete. Působíte nevrle, a proto spousta lidí váhá, zda se k vám může připojit. Když už se k vám ale někdo přiblíží a promluví s vámi, je fascinován vašimi vlastnostmi a nápady. Vynikáte v takových dovednostech, jako je předvídavost a dobré rozhodování. Vždycky najdete řešení, a to i v těch nejsložitějších situacích. Problémem je, že jste sami na sebe velmi přísní a očekáváte od sebe více než stoprocentní výkon. To se ale vždy nepovede, a u vás to způsobuje úzkost a uzavřenost.

Palec dolů, ven z dlaně

Týmová práce vám nic neříká. Jste silná osobnost, která chce pracovat sama za sebe a vyšlapávat si svou vlastní cestu. Uvědomujete si ale, že přátelé a rodina jsou pro vás důležití a těmto lidem důvěřujete. To, co potřebujete, je otevřít se ostatním. Protože jedině tak dokážete obohatit svůj život o něco více než jen o sebe sama.

Palec směrem nahoru

Pokud je pro vás přirozené, když držíte palec v pěst, že ukazuje směrem nahoru, podobně, jako když někomu ukazujeme „Jsi jednička“, tak to o vás vypovídá to, že rádi zkoumáte. Milujete, když se můžete dozvídat něco nového a žádný okruh znalostí pro vás není tabu. To, co už víte, nepovažujete za ukončené a snažíte se vzdělávat stále víc. Vaše okolí vás totiž fascinuje. Právě proto ale působíte roztěkaně, protože je toho tolik, co vás zajímá a vy se jednoduše neumíte zaměřit pouze na jednu věc.