Slepice ukázala silný mateřský instinkt a také, na co může použít svá křídla. V silném dešti jimi kryla kuřátka

Fotografie: Love Krittaya / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Tato slepice předvádí, co znamená mateřská láska v praxi. Když začne hodně pršet a není se kam schovat, vymyslí něco geniálního.

Původně se video objevilo na twitteru. Brzy se však stalo virálním a šíří se po celém internetu. Něco takového totiž hned tak neuvidíte – a nejspíš ani ti, kteří slepice sami chovají. Toto je skutečná máma, která ví, jak ochránit svá mláďata. Lidé jsou z jejího nápadu nadšení a k videu připojují mnoho pochvalných komentářů.

S kuřaty hledají na trhu zbytky

Video na twitter umístila indická doktorka Sumita Misra. Na rybím trhu ve Visakhapatnamu se totiž podařilo zachytit něco opravdu neobvyklého. U nás chované slepice mají většinou k dispozici kurník, ve kterém se mohou před nepřízní počasí schovat. Tato indická slepička však takový luxus rozhodně neměla. Se svými kuřaty bloudila po trhu a hledala nějaké zbytky, jež by se tu určitě mohly najít.

Pak však začalo silně pršet a ony se neměly kam schovat. Samotnou ji déšť zase tolik netrápil, ale co jejích pět kuřat? Tato slepičí máma si poradila opravdu ukázkově a všechna kuřata schovala pod svá křídla. A rozhodně už to nebyla žádná malá kuřátka. A tak vzniklo krátké video, v němž na blátivé cestě stojí v dešti velká slepice, která vypadá, jako by měla několik párů nohou.

Je to indická supermáma

Není to žádná slepice, která by trpěla nějakou zvláštní mutací. Jsou to nohy jejích pěti kuřat, jež jsou ráda, že se mohou pod máminými křídly schovat před hustým deštěm. Všimněte si také výrazu, který tato slepice má. Jako by byla spokojená, že děti jsou v suchu, a ona jen trpělivě čeká, až přestane pršet a kuřátka bude moci zase pustit dovádět na cestu.

Desetitisíce lidí už si prohlédly toto roztomilé video. Někteří poznamenali, že tato slepice je lepší rodič než mnozí lidé. A stejně jako lidské děti, ani tato kuřata si nejspíš neuvědomují, co pro ně jejich maminka dělá, a berou to jako samozřejmost. Sama je promáčená až na kost, ale její mláďata jsou v suchu a bezpečí. Komentující doufali, že jim snad některý kolemjdoucí hodil pár zbytků, aby se po vyčerpávajícím dešti posilnily.

Zdroj: IndiaToday

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]