Farmářova slepice snesla gigantické vejce. Co však našel uvnitř, bylo ještě podivnější

Fotografie: iStock

Vejce, které bylo třikrát větší, než to průměrné, snesla jedna slepička v Queenslandu. Co se nacházelo uvnitř však zamotalo hlavu i odborníkům.

Už se vám možná stalo, že jste rozklepli vejce a v něm byly dva, možná i tři žloutky. Celkem vzácnost, ale pro odborníky zcela běžný jev, který má své vysvětlení. Ovšem anomálii, která se povedla u tohoto vejce zatím nerozluštil nikdo. Jak se to mohlo stát neví ani farmář, ani profesor z veterinární fakulty. Každopádně jde o největší vejce, které na této farmě, kdy viděli.

Po rozklepnutí vejce nikdo nechápal, jak se to mohlo stát

Vejce snesla slepice z volného výběhu na farmě Stockman’s Eggs v Queenslandu. Farmář Scott Stockman řekl, že jeden ze zaměstnanců našel tohle obří vejce a ihned ho kontaktoval. Vejce bylo opravdu nevídané velikosti. Vážilo 176 gramů a zabralo celou jeho dlaň. Bylo tedy třikrát větší, než je u slepičího vejce obvyklé.

Další překvapení však nastalo, když vejce rozklepli. Možná byste čekali, že v obrovském vejci bude obrovský žloutek. Ale ne, ve vejci byl žloutek obvyklé velikosti a ještě jedno celé vejce navíc. Slepici se tedy povedlo snést takovou vaječnou matrjošku. Scott, jehož farmu založili předci již v roce 1923 řekl: „Bylo to největší vejce, které kdy bylo vyprodukováno na této farmě od jejího založení.“

Vysvětlení nenašel ani profesor z veterinární fakulty

Docent Raf Freire z blízké veterinární fakulty řekl, že nikdy předtím nic podobného neviděl. „Abych byl upřímný, vlastně ani nevím, jak k tomu došlo,“ řekl. U vystresovaných slepic v klecových chovech je běžný jev, že v sobě vajíčko drží déle. Jakmile stres opadne vajíčko snesou. Což má v podstatě za následek, že slepice nesnáší tolik, jak by mohla.

Tento případ je však jiný. Jednak slepice na farmě jsou z volného chovu, takže stresem netrpí. Raf Freire si marně lámal hlavu, jak je z biologického hlediska možné, že se začalo tvořit druhé vejce předtím, než snesla to předchozí. Kolem nesneseného vejce se tedy začala tvořit další skořápka, která se vyplnila žloutkem i bílkem. Až následující den tak slepice snesla dvě vejce v jednom.

Nikdo nenašel odvahu vejce ochutnat

Nicméně poznamenal, že přesto, že toto vejce se utvořilo zvláštním způsobem, nebál by se prý jeho konzumace. Na to majitel farmy pan Stockman opáčil, že mají 50 000 vajec denně a tak o jedno mohou přijít. Nikdo nenašel odvahu vejce ochutnat, přestože vzhledově vypadal obsah vejce naprosto v pořádku. Vše kolem obřího vejce však pečlivě zdokumentovali a tak budou mít trvalou vzpomínku na nevysvětlitelný unikát.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*