Smetanový dezert snadno a rychle. Stačí pouze 4 ingredience

Za jednoduché a výborné recepty vám každá hospodyňka velice poděkuje. Tento smetanový dezert mezi ně patří. V domácnosti je toho vždy tolik na práci, takže jedno malé zjednodušení nemusí být na škodu. Naštěstí v kuchyni ne vždy platí, že čím déle si s pokrmem pohrajete, tím bude lepší. Někdy totiž stačí zvolit správné ingredience a správný postup a zajímavé dílo je na světě. Recept, který vám představíme takový je – a navíc se skvěle hodí do horkého letního počasí.

Zdravé a jednoduché

Nechceme a nebudeme vám vtloukat do hlavy, že tento recept je zdravý. Smetana obsažená v něm společně s kondenzovaným mlékem rozhodně nepatří do zdravé výživy. Avšak je zdravější než produkty, které si můžete zakoupit v obchodě již hotové. Ty totiž mohou obsahovat mnoho zvýrazňovačů barev a chutí, které jsou spíše chemikáliemi než potravinami. Takže když už chcete dát dítěti něco sladkého, ať je to co nejmenší zlo.

Ingredience

Na přípravu tohoto dezertu budete potřebovat:

  • 600 ml smetany (31 %),
  • 390 ml kondenzovaného mléka,
  • trochu vanilkového extraktu,
  • nebo různé ovoce.

Postup přípravy

Smetanu vyšlehejte do tuha. Dejte pozor abyste ji nepřešlehali, musí být dostatečně tuhá, aby když ji překlopíte vzhůru nohama, netekla. Přitom ale nesmí obsahovat tuhé hrudky, které jsou znakem přešlehání.

Do takto správně vyšlehané smetany opatrně vmíchejte slazené kondenzované mléko. Míchejte opatrně, ale důkladně, aby se obě složky spojili. Přidejte vanilkový extrakt nebo kousky ovoce a promíchejte. Nechte přes noc v lednici a poté posypte strouhanou čokoládou. Můžete podávat.

Tip na závěr

Chcete kousky ovoce nebo jej chcete rozmixovat? Je to na vás, v jaké formě ovoce přidáte do svého dezertu. Dále můžete místo strouhané čokolády použít na posypání kousky sušeného ovoce.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]