Do hudebního nebe předčasně odešel milovaný český zpěvák a houslista. Jeho smrt zarmoutila celou zemi

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Zemřel mladý a talentovaný houslista, flétnista a zpěvák. Česká hudební scéna je touto zprávou zdrcena. Bylo mu teprve 20 let.

Českou hudební scénu zasáhla smutná zpráva. Velice talentovaný houslista, flétnista a zpěvák odešel do hudebního nebe, a to ve věku pouhých 20 let. Informaci potvrdili jeho rodiče na sociálních sítích. Komentáře zdrcených uživatelů internetu na sebe nenechaly dlouho čekat.

Oplýval mnoha talenty

Benjamin Levíček byl nevidomý, ale ač mu Bůh někde vzal, jinde mu přidal. Oplýval mnoha talenty, byl nadaným houslistou, flétnistou, ale i zpěvákem. Jeho úmrtí silně zasáhlo českou kulturu. O jeho smrti informovali zdrcení rodiče na sociálních sítích. Na Facebooku se začátkem měsíce objevil smutný příspěvek, kde stálo: „Dnes 1. 7. 2024 krátce po 20. hodině náš milovaný syn Benjamin přešel z naší náruče do náruče svého nebeského Otce.“

Komentáře uživatelů internetu na sebe nenechaly dlouho čekat. Pro všechny, kteří Benjamina Levíčka znali, ať už osobně, nebo prostřednictvím jeho tvorby, to byla tragická událost. Taková zpráva se všem blízkým přijímá velice těžce. S některými svými kolegy ještě nedávno hrál a plánoval, na čem budou společně pracovat příští rok.

V úctyhodném věku zemřel milovaný zpěvák, jehož největší hity znají miliony lidí i v zahraničí

Zpráva zasáhla i filmového režiséra

Své zdrcení neskrýval ani přední český filmový režisér Jan Hřebejk: „V půlce června jsem ještě natáčel dva dny s nevidomým mladíkem Benjaminem Levíčkem. Včera Ben zemřel. Je mi to moc líto, byl to moc talentovanej kluk.“ Zahrál si s houslistou Pavlem Šporclem, vystoupil na koncertu Světlo pro Světlušku nebo na Dnech umění nevidomých, jak informuje web TN.

Benjamin hrál nejen na housle a flétnu, ale také na klavír, violu a foukací harmoniku. To, že miloval hudbu nade vše, zřejmě ani není potřeba zmiňovat. Svůj talent a lásku k hudbě zdědil po svém otci, sólistovi v Janáčkově opeře. Stejně tak jeho bratr hraje na klavír a varhany. V 15 letech mu byla diagnostikována cukrovka prvního typu. Na SvětěKreativity jsme psali i o dalším tragickém úmrtí. Za záhadných okolností zemřela česká zpěvačka Victoria.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*