Smrt oblíbeného českého zpěváka (†77) spustila mezi všemi příznivci vlnu smutku

svíčky a květiny
Fotografie: Freepik

Nepatřil ke známým zpěvákům, tomuto oboru se věnoval jen krátce. Přesto se ale některým dokázal zapsat do srdcí a zpráva o jeho smrti je zarmoutila.

Talentovaný zpěvák Miroslav Dudáček neměl rozhodně dětství jako z pohádky, spíš naopak. V pouhém půl roce přišel o maminku, která mu tragicky zemřela, o 14 let později jej opustil i jeho otec, jak uvádí web Osobnosti. Mladý chlapec tak skončil v dětském domově, kde strávil zbytek svého dětství a dospívání. Jeho nepříznivý osud jej ovlivnil do konce života, emoce z tohoto období ale dokázal vtisknout do svých písní.

Blízký kolega Petry Černocké

Podle Petry Černocké, se kterou nějaký čas vystupoval, se jednalo o skutečně nadaného zpěváka. Jakmile si vzal do ruky mikrofon, bylo jasné, že se v jeho hrdle skrývá talent. Nejen jeho talent, i jeho roztomilé oči a drobný vzhled vzbuzovaly velký obdiv u dívčího publika, během chvíle si tak mladý chlapec vytvořil velkou skupinu fanynek.

V osobním životě se ale potýkal s velkými problémy. Podle webu Blesk velmi často vyvolával hádky a následně i rvačky v barech, a to převážně s většími chlapy. Bylo tedy již předem jasné, že pro něho nebudou mít kladný výsledek. Miroslav Dudáček proslul zejména hity Černé oči máš jen jednou, Střapatej kluk, Roztál sníh, Od té chvíle, co tě znám nebo Málo mě znáš.

Hasiči zachraňovali psa tonoucího v zamrzlém jezeře. Svůj boj o život začínal pomalu vzdávat

S vlastním životem se velmi pral

Po své chvilce slávy se najednou vytratil. K jeho kolegyni Petře se dostala pouze informace, že žije v maringotce a živí se jako asfaltér. Kontakty s lidmi ze showbyznysu přetrhal a žil mimo ně. Ve styku zůstával pouze se zpěvákem Pavlem Liškou a Bobinou Ulrichovou. Podle webu Extra mu často pomáhali s jeho existenčními problémy, včetně toho, že mu přidávali na jídlo.

Podle některých mu život protekl mezi prsty, nikdy se nevyrovnal se svým dětstvím, a to byla velká škoda. Jednalo se o opravdu talentovaného zpěváka, který ale nakonec své nadání nedokázal proměnit. Jeho kolegové, kteří na něj vzpomínali, alespoň doufají, že byl ve svém životě šťastný. I o úmrtí hitmakera skupiny Boney M jsme čtenáře deníku SvětKreativity nedávno informovali.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]