Hasiči zachraňovali psa tonoucího v zamrzlém jezeře. Svůj boj o život začínal pomalu vzdávat

Fotografie: Depositphotos

Hasiči z Minnesoty zasahovali u zamrzlého jezera, kde svůj boj s ledovou vodou pomalu prohrával topící se pejsek. Bylo jisté, že bez cizí pomoci zahyne.

Hasičská práce nespočívá pouze v boji s nebezpečnými plameny a kouřem, ale také v záchraně těch, kteří si nedokážou pomoci sami, a to i v situacích, kde nejde o ohrožení ohněm. V polovině února letošního roku zachraňovali hasiči z Baldwin Fire Department v Minnesotě psa bojujícího o život v zamrzlém jezeře.

Jen tak tak se držel na hladině

Dne 18. února zareagovali hasiči na telefonát lidí z okolí jezera Little Elk Lake, kteří slyšeli hlasitě štěkat psa, jenž zoufale potřeboval pomoct. Spadl do zamrzlého jezera a neexistovala šance, že by se z této život ohrožující situace dostal sám. Boj s ledovou vodou ho vysiloval, byl slabý, sotva se držel nad hladinou. Když hasiči dorazili, bylo na první pohled vidět, že své snažení zvíře začíná vzdávat, jak uvedl web TheAnimalClub.

Okamžitě mu přispěchali na pomoc a psa vytáhli ze zamrzlého jezera na poslední chvíli. Převezli jej na hasičskou stanici, aby ho pořádně vysušili a zahřáli. Dobrovolníci z Mille Lacs County Animal Care & Protection byli ihned povoláni, aby zvířeti poskytli nouzovou péči, kterou zoufale potřebovalo. Když jej převezli na veterinární stanici, uvedli, že se nejedná o toulavého psa. Určitě má nějaké majitele.

Pod 65letým rybářem se prolomil led. Ve vodě strávil 16 minut. Pomohla ho zachránit věrná fenka

Nikdo neví, jak skončil v ledové vodě

Nakonec byli majitelé pejska, jehož jméno je Zeus, vypátráni a kontaktování. Všichni se brzy šťastně shledali, jak píše server CBSNews. „Děkujeme všem, kteří pomohli Zeusovi přežít toto utrpení blízké smrti v zamrzlém jezeře. Jsme moc rádi, že se má dobře a nyní je na cestě domů,“ uvedla záchranná organizace pro opuštěné a toulavé psy na svém Facebooku, kde sdíleli i fotografie ze samotné záchrany.

Mnoho psů se dostalo do svízelné situace ohrožující jejich život, kdy nebylo možné, aby si sami pomohli. Museli přispěchat na pomoc dobří lidé, kterým není lhostejný život zvířete. Například tito mladíci zachránili pejska, jenž uvízl v bahnitém kanálu, jak jsme již psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]